fot. wikimedia.org
Autor Kasper Starużyk - 10 Czerwca 2019

Dziesiątki miliardów straty UE. To koszta blokady Huaweia

Huawei ma problemy w Stanach Zjednoczonych. Blokada dostępu do rynku ma być wprowadzona przez władze USA 19 sierpnia. W UE to samo kosztowałoby fortunę. Co gorsza, opóźniłoby rozwój nowego standardu sieci - 5G. Sytuacja jest niełatwa.

Huawei znalazł się na czarnej liście w Stanach Zjednoczonych. Blokada tej firmy, która została zapowiedziana w maju, wejdzie w życie 19 sierpnia. USA nie ogranicza się jednak do swojego rynku i zachęca swoich sojuszników do blokady działalności Huawei. Stowarzyszenie operatorów sieci komórkowych (GSMA) wykazało ile kosztowałby podobny zabieg w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że blokada Huaweia w USA i problemy tej firmy wynikają z doniesień, wedle których chińskie władze maja wykorzystywać urządzenia tej firmy do szpiegowania. To jednakże tylko jeden powód. Drugim jest fakt, że według prognoz do 2021 roku Huawei zdominuje rynek telefonów, dystansując nawet słynne Apple. Supremacji Chińczyków w tej dziedzinie obawiają się Stany Zjednoczone, chcące jak najdłużej pozostać na szczycie światowej gospodarki. Warto dodać, że bogactwo chińskiej korporacji opiera się nie tylko na produktach, ale także usługach.

500 plus traci na wartości. Program wymaga waloryzacji500 plus traci na wartości. Program wymaga waloryzacjiCzytaj dalej

Huawei blokowany w Europie? Koszty byłyby ogromne 

To właśnie te drugie są tak istotne w kontekście blokady Huaweia w Europie. GSMA zbadało ile kosztowałaby Unię Europejską blokada działalności korporacji z Chin. Z doniesień, o których czytamy na Business Insider Polska, wynika, że Huawei jest bardzo istotny dla rozwoju sieci 5G w Europie. Chińczycy są bowiem liderami w badaniach dotyczących nowego standardu GSM.

62 mld dolarów straty - o takich kosztach musimy mówić, jeśli idzie o pieniądze, które odpłynęłyby z Unii razem z Chińczykami. Co więcej, musielibyśmy również poczekać na stadard 5G w Unii Europejskiej o półtora roku dłużej. Żadna z europejskich, a nawet południowokoreańskich firm, które obok Huaweia są wskazywane na ekspertów w dziedzinie 5G, nie jest bowiem tak wysoce zaawansowana w badanicha nad 5G. W dziedzinie technologii chińskie firmy z Huawei i ZTE na czele odpowiadają aż za 40% europejskiego rynku.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News