Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 14.03.2020. Epidemia koronawirusa w Polsce. Ze wzgledu na stan zagrozenia epidemicznego zdecydowano o ograniczeniach w dzialalnosci galerii handlowych. Na ich terenie pozostaja otwarte sklepy spozywcze, apteki, pralnie i drogerie.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Kwietnia 2020

Nieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branż

Fryzjer i kosmetyczka będą mogli niebawem wrócić do pracy. Z nieoficjalnych doniesień radia RMF FM od 20 kwietnia rząd zamierza stopniowo otwierać gospodarkę, a plan zakłada otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Otwarte zostaną także niektóre sklepy w centrach handlowych. Zwiększy się także liczba osób, które będą mogły wejść do sklepów spożywczych.

Fryzjer powraca? Niejednemu przyda się wizyta w salonie

W konsekwencji obostrzeń wprowadzonych przez rząd swojej pracy nie mogli wykonywać m.in. fryzjer czy kosmetyczka. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne do dziś pozostają nieczynne. Ale jest szansa, że już niedługo to się zmieni. Rząd planuje poluzować restrykcje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Jak podaje RMF FM, w pierwszej kolejności mają zostać otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie, jednak do lokalu będzie mogła wejść ograniczona liczba osób. Niezależnie od tego niejeden fryzjer i kosmetyczka mają powody do zadowolenia.

Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupiUbezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupiCzytaj dalej

Nie tylko fryzjer. Więcej sklepów będzie otwartych

Ale nie tylko fryzjer może się cieszyć. Nadchodzi długo oczekiwana zmiana dla handlowców. Jak podaje RMF FM, rząd chce zmienić limit osób, które mogą przebywać w sklepie. Do tej pory było to uzależnione od liczby kas w sklepie. Po zmianach będzie to zależało od powierzchni danego sklepu.

Plan zakłada także otwarcie części lokali w galeriach handlowych. Jak podaje serwis, otwarte zostaną sklepy odzieżowe, jednak w tym przypadku również będzie obowiązywać limit klientów. Każdy z nich będzie musiał nosić maseczkę i rękawiczki podczas zakupów.

Warto zaznaczyć, że podawane przez RMF FM informacje są nieoficjalne i nie zostały potwierdzone. A to oznacza, że wiele może się jeszcze zmienić. O kolejnych decyzjach rząd ma poinformować po świętach Wielkanocnych.

Wnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyWnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News