Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Nieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branż
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 10.04.2020 02:00

Nieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branż

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Fryzjer powraca? Niejednemu przyda się wizyta w salonie

W konsekwencji obostrzeń wprowadzonych przez rząd swojej pracy nie mogli wykonywać m.in. fryzjer czy kosmetyczka. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne do dziś pozostają nieczynne. Ale jest szansa, że już niedługo to się zmieni. Rząd planuje poluzować restrykcje.

Jak podaje RMF FM, w pierwszej kolejności mają zostać otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie, jednak do lokalu będzie mogła wejść ograniczona liczba osób. Niezależnie od tego niejeden fryzjer i kosmetyczka mają powody do zadowolenia.

Nie tylko fryzjer. Więcej sklepów będzie otwartych

Ale nie tylko fryzjer może się cieszyć. Nadchodzi długo oczekiwana zmiana dla handlowców. Jak podaje RMF FM, rząd chce zmienić limit osób, które mogą przebywać w sklepie. Do tej pory było to uzależnione od liczby kas w sklepie. Po zmianach będzie to zależało od powierzchni danego sklepu.

Plan zakłada także otwarcie części lokali w galeriach handlowych. Jak podaje serwis, otwarte zostaną sklepy odzieżowe, jednak w tym przypadku również będzie obowiązywać limit klientów. Każdy z nich będzie musiał nosić maseczkę i rękawiczki podczas zakupów.

Warto zaznaczyć, że podawane przez RMF FM informacje są nieoficjalne i nie zostały potwierdzone. A to oznacza, że wiele może się jeszcze zmienić. O kolejnych decyzjach rząd ma poinformować po świętach Wielkanocnych.