euro-pieniadze-pxfuel.com
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Lutego 2020

W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyle

Euro w Polsce jeszcze nie ma, ale dla fanów numizmatyki wyemitowano specjalny banknot 0 euro z ilustracją Warszawy. Wydano go w nakładzie 5 tysięcy sztuk. Jeszcze w listopadzie limitowany banknot można było kupić za 25 złotych. Aktualna cena? Nawet 1000 złotych.

Euro o wartości 0 - banknot kolekcjonerski

W listopadzie podczas IV edycji Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej został zaprezentowany kolekcjonerski banknot 0 Euro. To pierwszy pamiątkowy banknot dedykowany Polsce. Wyemitowano go w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy. Na banknocie 0 euro umieszczono wizerunek Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego. Znalazła się tam też flaga Unii Europejskiej.

Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowinyPodatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowinyCzytaj dalej

Banknot 0 euro to gratka dla kolekcjonerów

Jak podaje portal strefainwestorow.pl, emitentem jest firma Nunofi. Banknoty 0 euro są produkowane we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur w 100 proc. z papieru bawełnianego. Specjalny banknot od Euro Souvenir posiada także hologram, mikrodruk, znak wodny i elementy ochronne UV.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Gotówka od rodziców do opodatkowania. Inaczej możesz mieć kłopoty z fiskusem
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Szymon Bereska z Euro Souvenir mówi, że to pierwsza polska edycja banknotu. Zdobi ją też oznaczenie “PL” w prawym dolnym rogu. Kolekcja jest limitowana - banknot 0 euro miał nakład zamknięty, a to oznacza, że nie będzie dodruku.

Banknot 0 euro kosztuje znacznie więcej

Na początku kolekcjonerski banknot 0 euro był sprzedawany za 25 złotych, jednak jego wartość szybko wzrosła. Nie musiało minąć dużo czasu od emisji, by na aukcjach ceny zaczynały się od 200 złotych. Ale to jeszcze nic. Obecnie można go kupić za znacznie więcej.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, w lutym tego roku ceny banknotu 0 euro zaczynają się od 400 złotych, a na niektórych wynoszą nawet 1000 złotych. To oznacza 40-krotne przebicie ceny początkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Przez lata ignorowała swoje objawy. Teraz walczy o życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadek
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News