Emerytura dla żołnierzy niższa? Prezydent zaprzecza
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 17 Sierpnia 2019

W internecie głośno o niższych emeryturach. KPRP zaprzecza

Emerytura dla żołnierzy w niższym wymiarze? O takich właśnie rzeczach głośno w internecie w ostatnich dniach. Andrzej Duda zabrał w końcu głos w sprawie. Jak się okazuje, prezydent dementuje wieści dotyczące niższych świadczeń.

Emerytura w niższym wymiarze dla żołnierzy? W dniach poprzedzających 15 sierpnia takie właśnie informacje obiegały internet. Co więcej, mieszały w cały proceder postać Andrzeja Dudy. Prezydent w końcu zabrał głos w sprawie. Opowiedział o tym 15 sierpnia podczas głównych obchodów święta Wojska Polskiego. Jak zaznaczył, takie insynuacje są haniebne.

Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej. Takie insynuacje są niegodne i haniebne - mówił Duda.

Zdanie prezydenta podkreślił jego rzecznik, Błażej Spychalski, który zwrócił uwagę na fakt, że ostatnio tego typu doniesienia rozprzestrzeniały się w mediach społecznościowych. Możliwe, że te miały ugodzić w stronę rządzącą przed wyborami parlamentarnymi, które już za niecałe dwa miesiące.

Emerytura żołnierzy nie jest zagrożona

Podczas wizyty Spychalskiego w Polsat News zwrócono mu jednak uwagę, że podobna ustawa złożona jest już w Sejmie. Wówczas rzecznik odparł, że prezydent odniósł się do "trochę innej sprawy". Wytłumaczył wówczas, że była to odpowiedź prezydenta na przetaczającą się przez sieć plotkę dotycząca zmniejszenia poziomu uposażenia żołnierzy w ramach emerytury. Podkreślił także, że nawet gdyby prezydent taką ustawę dostał do podpisania, to jej po prostu nie podpisze.

Po pierwsze nie są toczone takie rozmowy, po drugie takie insynuacje są haniebne i niedorzeczne, a po trzecie, gdyby nawet takie pomysły się pojawiły i one znalazły formułę uchwalonej przez parlament ustawy, pan prezydent nigdy takiej ustawy nie podpisze - podsumował Spychalski.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News