Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze w kwietniu
Piqsels
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Stycznia 2020

Minister zdradza szczegóły dotyczące dodatkowych pieniędzy dla emerytów. Wiemy, kiedy mogą spodziewać się wypłat

Emeryci i renciści mogą spodziewać się wypłaty trzynastej emerytury w kwietniu. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła na antenie radiowej Jedynki, że nie ma zagrożeń dla wypłat dodatkowych świadczeń.

Emeryci dostaną trzynastkę w kwietniu

Szefowa MRPiPS poinformowała, że emeryci dostaną “trzynastkę” w wysokości minimalnej emerytury, która w 2020 roku będzie wynosić 1200 złotych brutto. Zgodnie z ustawą o dodatkowym świadczeniu trzynaste emerytury zostaną wypłacone z Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa. Świadczenie ma być wypłacane na stałe każdego roku, a w samym 2020 roku skorzysta z niego niemal 9,8 mln osób.

Waloryzacja kwotowo-procentowa

W wywiadzie udzielonym na antenie radiowej Jedynki minister opowiedziała też, jakiej waloryzacji mogą spodziewać się emeryci w 2020 roku. - Waloryzacja emerytur i rent będzie procentowo-kwotowa, czyli wskaźnik inflacji 3,24 i minimum 70 zł dla emerytów i rencistów przy całkowitej niezdolności do pracy. To są ci, których świadczenie jest poniżej 2160 zł - tłumaczyła cytowana przez TVN24BiS Maląg.

Jak podaje TVN24BiS, z szacunków MRPiPS wynika, że koszt zmiany zasad waloryzacji na model kwotowo-procentowy w tym roku wyniesie 1,8 miliarda złotych.

Wielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódWielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódCzytaj dalej

Podwyżki minimalnych świadczeń

Poza tym emeryci mogą liczyć na podniesienie najniższych świadczeń. Rząd zaakceptował projekt, który przewiduje, że minimalne emerytury, renty rodzinne, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renty socjalne w tym roku będą większe o 100 zł. Tym samym wymienione wyżej świadczenia będą wynosić 1200 zł, natomiast renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy 900 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News