BiznesINFO.pl
Dino zwalnia z kuriozalnych powodów

eastnews/Zofia i Marek Bazak

Dino zwolniło pracownicę z 11-letnim stażem za truskawki. Paczkę na wyrzucenie dała przyjaciółce

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Takie zachowanie kierownictwa placówki sieci Dino Polska trudno nazwać inaczej aniżeli...dno. Po 11 latach zwolniono pracownicę, która poczęstowała koleżanki z pracy truskawkami, które i tak były przeznaczone do wyrzucenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dino Polska zwolniło pracownicę za to, że wraz z koleżankami zjadła truskawki i tak przeznaczone do wyrzucenia

  • Co na to sieć

  • Jak całą sprawę oceniają eksperci


Dino Polska zwalnia za zjedzenie niesprzedanych truskawek

Staramy się na łamach naszego portalu nie nadużywać mocnych określeń, ale w tym wypadku trudno się powstrzymać. Zachowanie Dino Polska w sprawie, którą za chwilę opiszemy to prawdziwe...dno.

Całą sprawę nagłośniła niedawno na Facebooku pani Sylwia Wawrzyniak. Jej matkę, która od 11 lat pracowała w Dino Polska wyrzucono z pracy. Za co? Powód jest naprawdę kuriozalny.

Wszystko wydarzyło się 20 kwietnia, kiedy to kobieta "towarowała" sklep w związku z czym wykładała produkty na półki i zabierała do "odpisu"  te, które są już niezbyt atrakcyjne dla konsumentów. Wśród nich jak pisze pani Sylwia znalazło się plastikowe opakowanie podwiędniętych, "niesprzedawalnych" truskawek.

Pracownica Dino jak opisuje Wawrzyniak popełniła w tym momencie "największy błąd w karierze pracowniczej". Truskawek nie wyrzuciła, a umyła je i postawiła na stole w pokoju socjalnym, by jej koleżanki z pracy mogły się poczęstować, a i sama nieświadoma co się może wydarzyć zjadła dwie.

Banalna z pozoru sprawa zakończyła się wizytą kontrolera, który orzekł, że owoce zostały spożyte niezgodnie z procedurami, bo nie było paragonu potwierdzającego ich zakup. By upokorzyć pracowników sprawdzono im szafki służbowe, prywatne torby i torebki.

Pracownica dostała propozycję rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym za porozumieniem stron.

Opisana przez panią Sylwię sytuacja zbulwersowała internautów. "Moja noga więcej tam nie postanie", "Co za patola" - to tylko niektóre z licznym komentarzy pod postem Wawrzyniak.

Co na to Dino Polska? Na razie nic. Portal Wirtualne Media zwrócił się do sieci o komentarz w tej sprawie i póki co nie otrzymał odpowiedzi.

Komentują za to eksperci, wskazując, że brak reakcji jest jedną ze strategii, gdy pojawia się kryzys. Ekspert ds. marketingu politycznego Sebastian Drobczyński podkreśla w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że być może taką właśnie strategię obrała sieć, a być może wciąż szuka pomysłu na to co zrobić. Nie ulega jednak wątpliwości, że zajmuje to Dino Polska zbyt dużo czasu.

Drobczyński podkreśla, że jeśli media będą "grzać temat" sieć będzie w końcu musiała zająć stanowisko w tej sprawie. Ekspert spodziewa się, że przeprosi i wyciągnie konsekwencje wobec tego, kto wyciągnął konsekwencje wobec pracownicy. Osoba ta jak mówi Drobczyński powinna publicznie przeprosić pracownicę i liczyć nie tylko na jej wybaczenie, ale też powrót do pracy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

30.03.2021 Warszawa Spotkanie konsultacyjne KSZUE w sprawie funduszu odbudowy Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Tomasz Grodzki

Radio ZET zrobiło debatę wyborczą. Jeden z kandydatów wyleciał z hukiem

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

praca

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >