Chrzest zakończył się mandatem
Pixabay/GemmaRay23
Autor Maria Glinka - 30 Marca 2020

Poszli na imprezę rodzinną i dostali mandaty. Wszystko w restauracji w centrum miasta

Chrzest zakończył się nieprzyjemnie dla jednej z rodzin ze Środy Wielkopolskiej. W związku z zakazem zgromadzeń powyżej 2 osób wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali mandaty. W imprezie rodzinnej brało udział aż 16 osób. Niestety, to nie pierwsza tego typu sytuacja.

Chrzest nadszarpnął fundusze całej rodziny

Chrzest zorganizowano w sobotę po południu w restauracji w centrum miasta. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłano patrol policji – podaje bankier.pl.

Funkcjonariusze poinformowali, że „lokal został udostępniony do zorganizowania chrzcin, w których brało udział 16 osób”. 17 osobą był właściciel restauracji. W związku ze złamaniem zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób policjanci ukarali mandatami w wysokości 100 zł wszystkich uczestników imprezy rodzinnej.

Co więcej, funkcjonariusze nakazali gościom rozejście się, a restauracja została zamknięta. Policjanci ostrzegają, że za tego typu wykroczenia może grozić zdecydowanie wyższa kara – nawet do 5 tys. zł.

Przygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoPrzygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Tragedia pielęgniarki z Warszawy. Robiła testy na wirusa, gdy dowiedziała się, że dobytek jej życia został doszczętnie zniszczony

Masowe naruszania zakazów

Impreza rodzinna w Środzie Wielkopolskiej to nie jedyne wydarzenie, które naruszyło obowiązujące zakazy w miniony weekend. Policjanci z Malborka musieli interweniować z powodu zgromadzenia nastolatków, którzy spotkali się w parku przy ul. Ciepłej. Wobec dwóch nieletnich dziewcząt (16 l.) policja wystosowała wnioski do sądu rodzinnego. Pozostałym uczestnikom spotkania grozi kara w wysokości 5 tys. zł – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Biedronka wprowadza do sklepów nowy produkt. Nie kupisz jednak więcej niż 5 sztukBiedronka wprowadza do sklepów nowy produkt. Nie kupisz jednak więcej niż 5 sztukCzytaj dalej

Z kolei Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach odnotowała jak dotąd ok. 150 wykroczeń, a kilkadziesiąt osób zostało ukaranych mandatami. Funkcjonariusze ze Szczecina nałożyli kary finansowe na ok. 40 osób, które nie zastosowały się do przepisów o zakazie zgromadzeń.

Policjanci starają się na bieżąco monitorować miejsca publiczne, w których ludzie gromadzą się najczęściej m.in. parki, place zabaw, skwery, bulwary, boiska czy dworce. Co więcej, regulują natężenie ruchu w środkach komunikacji miejskiej – tylko w czwartek autobusy w Katowicach sprawdzono ok. 1,5 tys. razy.

Funkcjonariusze apelują do obywateli o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Na ulice wielu miast wyjechały radiowozy, które przez głośniki nadają komunikaty dotyczące pozostania w domach. Policjanci zaznaczają, że naruszanie obostrzeń stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Policja w Zakopanem dostała anonimowe zgłoszenie na turystów. Reakcja była błyskawiczna, pożałowali
Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News