Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Chiny komentują incydent rakietowy w Polsce. Apelują o spokój
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 16.11.2022 17:06

Chiny komentują incydent rakietowy w Polsce. Apelują o spokój

Chiny po koronawirusie
domena publiczna

Rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning skomentowała w środę incydent rakietowy, w rezultacie którego na Polskę spadła rakieta, zabijając dwie osoby.

Pekin apeluje do wszystkich stron konfliktu, aby "zachowały spokój i powściągliwość w obecnych okolicznościach", cytuje rzeczniczkę Mao Ning agencja Reuters.

Prezydent USA: rakieta została wystrzelona przez Ukraińców

Po południu we wtorek Rosja przeprowadziła atak rakietowy na wiele ukraińskich miast, co uruchomiło system ukraińskiej obrony przeciwrakietowej.

Ze wstępnych rezultatów śledztwa wynika, że rakieta, która spadła w Przewodowie w woj. lubelskim była częścią ukraińskiego systemu przeciwrakietowego i na teren Polski trafiłem zbiegiem niefortunnych okoliczności.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden potwierdził partnerom z G7 i NATO, że rakieta pochodziła właśnie z ukraińskiego systemu obrony lotniczej.

Polski Złoty reaguje na incydent

Zaraz po potwierdzeniu, że wybuch na terenie Przewodowa był konsekwencją ataku rakietowego prowadzonego przez rosyjskie siły zbrojne na cele ukraińskie, polska waluta gwałtownie osłabła na rynkach światowych.

W środę rano, gdy wszelkie przesłanki wskazywały już na to, że był to wypadek, a nie intencjonalny atak wymierzony w Polskę, Polski Złoty zaczął wracać do poziomów sprzed incydentu w Przewodowie.

Tagi: Chiny Rosja