Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Chile: mężczyzna przez pomyłkę otrzymał od pracodawcy 286 pensji. Policja szuka go od pół roku
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 23.12.2022 18:06

Chile: mężczyzna przez pomyłkę otrzymał od pracodawcy 286 pensji. Policja szuka go od pół roku

pexels-ibrahim-boran-8065262-euro
Pexels

Już od pół roku służby szukają mężczyzny, który w maju za jednym razem otrzymał na swoje konto bankowe 286 wypłat. Chodzi o pracownika firmy Cial (Consorcio Industrial de Alimentos) producenta mięs działającego na obszarze prowincji Santiago w Chile.

Zamiast 543 euro dostał 175 tys. euro

PAP przypomina, że głośna sprawa sprzed kilku miesięcy wciąż nie ma swojego zakończenia. Chodzi o gigantyczną pomyłkę chilijskiej firmy Cial, która przelała swojemu pracownikowi zatrudnionemu w dziale wysyłek równowartość 286 pensji. W efekcie mężczyzna otrzymał 165 mln chilijskich pesos, czyli 175 tys. euro, zamiast 500 tys. pesos — 543 euro.

Co ciekawe, gdy tylko obdarowany zorientował się, że na jego koncie znalazła się zanadto pokaźna suma pieniędzy, powiadomił o tym fakcie swojego pracodawcę. Magazyn ekonomiczny „Diario Financiero” informował, że dział kadr miał wówczas poprosić pracownika, by ten udał się do banku i dokonał zwrotu nadprogramowej kwoty.

Mężczyzna obiecał, że zrobi to następnego dnia. Tak się jednak nie stało.

Wypłacił pieniądze… i uciekł

Obdarowany rzeczywiście udał się do banku i wypłacił otrzymane środki, ale w pracy się nie zjawił. Po pewnym czasie wysłał firmie wypowiedzenie, a ta złożyła skargę o sprzeniewierzenie funduszy.

Od tego momentu minęło już pół roku, a policja wciąż nie jest w stanie namierzyć mężczyzny.