Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Chętnym zapłacą nawet 6000 zł. Pierwszy termin już w czerwcu
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 26.05.2024 16:14

Chętnym zapłacą nawet 6000 zł. Pierwszy termin już w czerwcu

pieniądze, kalendarz
Fot. materiały własne

6 tysięcy złotych za jeden miesiąc. Taką wypłatę oferuje Wojsko Polskie za udział w specjalnym programie szkoleniowym. Ile czasu będą musieli poświęcić uczestnicy, by zdobyć pieniądze? Znamy dokładne terminy.

”Wakacje z wojskiem” i zastrzyk gotówki

Ministerstwo Obrony Narodowej kusi ochotników z całej Polski do udziału w projekcie ”wakacje z wojskiem”. Każdy, kto zapisze się na jeden z trzech turnusów, otrzyma wynagrodzenie w wysokości 6 tysięcy złotych za dokładnie 27 dni szkolenia. Rzecz jasna ze strony Wojska Polskiego i MON jest to działanie strategiczne, promujące służbę wojskową, ale także zwiększające potencjał rezerw. Dla wielu osób oferta może być jednak kusząca, zwłaszcza, że turnusy odbywają się na terenie całego kraju. Jest jednak jeden haczyk. Kto może otrzymać pieniądze?

Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

Resort zachęca do przesyłania zgłoszeń

”Wakacje z wojskiem” to projekt skierowany przede wszystkim do osób młodych, np. studentów szukających pracy wakacyjnej, ale nie tylko. Udział w projekcie jest dobrowolny i darmowy, uczestnicy muszą jednak spełnić warunek: mieć ukończone 18, ale nie więcej niż 35 lat.

Zgłoszenia można przesłać w dowolnym momencie, wybierając spośród 70 lokalizacji w całej Polsce, i trzech terminów: od 10 czerwca do 6 lipca, od 15 lipca do 10 sierpnia lub od 19 sierpnia do 14 września. Każdy turnus obejmie przetrwanie w terenie, walkę wręcz czy taktykę wojskową, a pensja nie jest zależna od naszych preferencji.

Jak wziąć udział w projekcie?

Wysłanie zgłoszenia do udziału w szkoleniu umożliwia portal gov.pl, zakładka Ministerstwa Obrony Narodowej — “Wakacje z wojskiem”, a także numer telefonu: 800 180 110 i wszystkie punkty rekrutacyjne Wojska Polskiego.

Szkolenie umożliwi uczestnikom sprawdzenie się w roli żołnierza wojsk lądowych, marynarza czy czołgisty. Również w tym zakresie decyzja zależy od nas.

MON przewidziało również bloki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych — ”Edukacja z wojskiem” — m.in. z zakresu pierwszej pomocy czy podstaw zachowania w sytuacjach zagrożenia, a także sobotnie szkolenia dla cywilów — ”Trenuj z wojskiem”. Te ostatnie obejmują dziesięć weekendów, a udział w nich można wziąć w dwudziestu jednostkach wojskowych między 11 maja a 13 lipca.

źródło: infor.pl, MON