BiznesINFO.pl
Tanizna na stacjach ceny paliw

Pixabay

Koniec tanizny na stacjach. Ceny paliw idą w górę, a to jeszcze nie koniec

27 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Po okresie drastycznych obniżek cen paliw związanych z pandemią koronawirusa ceny powoli wracają do normy. Gazeta Wyborcza donosi, że w ostatnich dniach ceny poszły znacznie w górę, a w najbliższych tygodniach może zrobić się jeszcze drożej.

Ceny paliw szybują w górę

Gazeta Wyborcza przywołuje badania firmy analitycznej BM Reflex, która w piątek (26.06) podała do wiadomości, że litr benzyny 95 oktanów kosztuje w Polsce średnio 4,22 zł, czyli 5 groszy więcej niż tydzień wcześniej. Ta nasilająca się tendencja - o której pisaliśmy już w maju - wynika z tego, że rynek paliw odbija sobie wcześniejszy dołek wywołany epidemią koronawirusa. Zdrożał także olej napędowy, za który po raz pierwszy od dawna trzeba zapłacić więcej niż za benzynę.

Według BM Reflex paliwo do Diesla kosztuje średnio 4,21 zł za litr (wzrost o 2 grosze w stosunku do poprzedniego tygodnia). Benzynę najtaniej zatankujemy w województwie pomorskim (4,17 zł za litr) i lubuskim (4,25 zł za litr), a olej napędowy - w województwie łódzkim (4,13 zł za litr). Z kolei najdroższy jest olej napędowy na stacjach Orlen (1 grosz powyżej średniej), a za benzynę najwięcej (również 1 gr powyżej średniej) zapłacimy na stacjach zagranicznych koncernów. 

Ceny paliw będą rosły

Zdaniem analityków ten trend się utrzyma. Chociaż w związku z pandemią koronawirusa ceny kontraktów na amerykańską ropę spadły poniżej zera, to na stacjach benzynowych w Polsce obniżka była o wiele mniej spektakularna. Teraz, w związku rosnącymi cenami paliwa w hurcie, ceny paliw na stacjach znowu mają rosnąć. Póki co jednak nadal jest lepiej niż kilkanaście miesięcy temu. Jak podaje Gazeta Wyborcza, za litr benzyny lub oleju napędowego wciąż jeszcze zapłacimy o 1zł mniej niż przed rokiem.

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >