Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ropa staniała. Wszystko z powodów politycznych
Maria Glinka
Maria Glinka 13.08.2020 02:00

Ropa staniała. Wszystko z powodów politycznych

Cena ropy spadła
Pixabay/generatorpowerproducts

Cena ropy maleje w związku z ważnym wydarzeniem w świecie polityki

Spada popyt, a wraz z nim cena ropy. Według pierwotnych założeń zapotrzebowanie na ropę miało wynosić o 140 tys. baryłek dziennie więcej. Po dogłębnej analizie Międzynarodowa Agencja Energii przewiduje, że popyt na ropę osiągnie poziom 91,9 mln baryłek w skali dnia.

Impulsem do obniżenia prognoz była informacja o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Jest to historyczny dzień dla całego regionu - ZEA to pierwsze państwo Zatoki Perskiej, które unormowało stosunki z Izraelem. Od lat kością niezgody na Bliskim Wschodzie pozostaje kwestia terytoriów palestyńskich, jak podaje TVN24.

Cena ropy w dół

Zmiany prognoz dotyczących popytu na surowiec przełożyły się na spadki cen ropy. W trakcie zamknięcia sesji na NYMEX (giełda towarowa w Nowym Jorku) kurs baryłki ropy z wrześniowych kontraktów spadał o 1 proc. do 42,24 dolarów.

Z kolei, jak przekazuje Puls Biznesu, cena ropy Brent spadła o 1,3 proc. do 44,84 dolarów. Jeszcze we wtorek jej wartość przekraczała 45 dolarów za baryłkę.

<

Tagi: ceny ropy