Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Burger Drwala powrócił do McDonald's. Cena kultowej kanapki budzi zaskoczenie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.11.2023 10:19

Burger Drwala powrócił do McDonald's. Cena kultowej kanapki budzi zaskoczenie

McDonald's
Materiały Prasowe

Burger Drwala to kultowa sezonowa pozycja restauracji McDonald's, na którą czeka wiele osób. Fani tej popularnej kanapki mają powody do radości, bo w tym roku jej klasyczną wersję będą mogli zjeść nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Ile kosztuje Burger Drwala w tym roku?

Burger Drwala to uwielbiana pozycja w McDonald's

Burger Drwala to kultowa kanapka, która pojawia się w menu restauracji McDonald's w sezonie jesienno-zimowym. Składa się ona z bułki, porcji mięsa, bekonu, panierowanego sera, sosu, prażonej cebulki oraz sałaty. Sieć oferuje także kanapki z różnymi dodatkami.

W ubiegłym roku Drwal miał swoją premierę 23 listopada i wiele osób spodziewało się, że w tym roku będzie podobnie. Okazuje się jednak, że popularny burger zadebiutował nieco wcześniej.

Seniorzy mają powody do radości. Emerytury będą wyższe nawet o kilkaset złotych

Ceny Drwala są coraz wyższe

Drwal nie tylko zachwyca swoim smakiem, ale także wywołuje wiele dyskusji i kontrowersji. Wszystko to za sprawą ceny tej kanapki, która z roku na rok jest coraz wyższa. Szczególny wzrost można było zauważyć od 2020 roku, kiedy zmagaliśmy się z wysoką inflacją. 

Burger pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku i kosztował wówczas 11,90 zł. W 2014 roku jego cena wzrosła do 12,90 zł. Za Drwala w 2017 roku trzeba było zapłacić 14,60 zł, w 2020 roku 14,90 zł, a w 2022 roku 24,90 zł.

Wielki powrót kultowej kanapki. Ile kosztuje w tym roku?

W tym sezonie Burger Drwala pojawił się w ofercie restauracji już 8 listopada, ale tylko w wersji klasycznej. Na resztę wariacji tej kultowej kanapki klienci będą musieli poczekać do 15 listopada

Pierwsze nieoficjalne informacje twierdziły, że w tym roku cena Drwala może wzrosnąć nawet o 16 proc. Na szczęście tak się nie stało i burger w wersji klasycznej kosztuje tyle, ile w 2023 roku, czyli 24,90 zł. Za zestaw z frytkami i napojem trzeba zapłacić 31,90 zł.

Tagi: McDonalds