BiznesINFO.pl
Bukmacherzy w Polsce

Materiały Partnera

Bukmacherzy w Polsce

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Obstawianie u bukmacherów to nic innego, jak wnoszenie zakładów na zdarzenia z oferty poszczególnych firm. Gracze mogą typować przede wszystkim wydarzenia sportowe, niemalże z każdej dyscypliny. A jak wygląda obstawianie u bukmachera?

Czy jest to w ogóle legalne, a także co dokładnie oferują firmy bukmacherskie? Jeżeli interesujesz się zakładami bukmacherskimi, to w poniższym tekście znajdziesz najważniejsze informacje związane z tą rozrywką.

Obstawianie u bukmacherów - czy to legalne?

Na samym początku warto postawić sobie pytanie, czy obstawianie u bukmacherów jest legalne. Tak naprawdę odpowiedź brzmi - i tak, i nie. Wszystko zależy od tego, jaki status prawny otrzyma dany podmiot. W Polsce, żeby bukmacherzy mogli rozpocząć działalność muszą spełnić szereg wymagań określonych w Ustawie Hazardowej. Chodzi między innymi o posiadanie siedziby firmy w naszym kraju, odprowadzanie podatków do Skarbu Państwa, a także prowadzenie strony w języku polskim. To oczywiście nie wszystko, aczkolwiek są to jedne z najważniejszych warunków postawionych przez prawodawców.

Jeżeli wszystkie wymogi zostaną spełnione, Ministerstwo Finansów wydaje odpowiednią licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich. Może to być pozwolenie na punkty stacjonarne, stronę internetową lub jedno i drugie. Dopiero w takim wypadku, a więc po otrzymaniu wszystkich zezwoleń bukmacher może rozpocząć działalność w Polsce, a obstawianie w takich miejscach jest więc legalne. 

Bukmacherzy z licencją

A w jaki sposób znaleźć legalnie działające firmy bukmacherskie w naszym kraju? Najszybszym sposobem jest skorzystanie z rankingu bukmacherów, który znajdziesz na stronie www.meczyki.pl. Dostępna jest tam pełna lista wszystkich zakładów bukmacherskich z licencją Ministerstwa Finansów. Ponadto oferowane są tam kody promocyjne uprawniające do skorzystania z dodatkowych bonusów startowych. Ich wykorzystanie skutkuje wyższymi kwotami, które można otrzymać po założeniu konta u bukmachera. 

Jak obstawiać zakłady u bukmachera?

Skoro sprawy techniczne mamy za sobą, to czas przejść do bardziej praktycznych aspektów. Jak rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi? Gdy tylko poznasz oferty wszystkich legalnie działających bukmacherów, które opisane są na stronie www.meczyki.pl, trzeba zdecydować się na jedną z firm. Następnie należy przejść przez formularz rejestracyjny, poczekać na weryfikację konta i gotowe. Pozostaje już tylko doładować depozyt i typować ulubione dyscypliny. Może to być ciekawym urozmaiceniem, a także dodatkowymi emocjami podczas oglądania meczów ulubionej drużyny.

Co można obstawiać u bukmacherów?

A co dokładnie wytypujesz u bukmachera? Tak naprawdę możliwości są niemal nieograniczone. Dostępne są zarówno tradycyjne i najpopularniejsze sporty, jak piłka nożna, tenis, siatkówka, koszykówka czy sporty walki, ale też zdarzenia e-sportowe, polityka czy mniej popularne dyscypliny - a więc szachy, krykiet, snooker czy rugby. Nie można także zapominać o dużych imprezach sportowych. Igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy czy świata w piłce nożnej, wielkoszlemowe turnieje tenisowe - na te zdarzenia bukmacherzy wprowadzają zwykle dodatkowe, bonusowe oferty, dzięki czemu można liczyć na jeszcze większe emocje podczas przeżywania wydarzeń sportowych.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ważne

Finanse

W ramach Polskiego Ładu skarbówka zacznie patrzeć nam na ręce. Dostali nowe możliwości

Czytaj więcej >
Flaga Niemiec

Finanse

Niemcy muszą zrealizować unijne postanowienie. Od 1 października będą zwracać pieniądze za drogi

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Finanse

ZUS może odebrać świadczenia z odsetkami. Nowe prawo od 18 września

Czytaj więcej >
Ważne Biznesinfo

Finanse

ING ostrzega przed oszustwem na platformie Vinted. Nie odzyskasz pieniędzy

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

Waloryzacja emerytur w 2022 r. ma być olbrzymia. Nawet 400 zł więcej

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z emeryt czyta pismo z ZUS-u , na stole pieniadze banknoty i bilon

Finanse

ZUS poinformował o wypłatach czternastek. Wiemy, kiedy ruszą

Czytaj więcej >