BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Brytyjski premier trafił na intensywną terapię. Coraz gorzej znosi zakażenie wirusem

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu w Londynie. Stan premiera Wielkiej Brytanii pogorszył się w poniedziałek wieczorem. Niedawno u polityka stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Boris Johnson na OIOM-ie

Brytyjskie media podają, że Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w poniedziałek wieczorem, blisko dobę, po tym jak został przetransportowany do londyńskiego szpitala.

- Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St Thomas\' Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów zakażenia koronawirusem. W ciągu tego popołudnia stan premiera pogorszył się i, za radą swojego zespołu medycznego, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu - oświadczył rzecznik rządu cytowany przez TVN24.

Boris Johnson czuł się źle od kilku dni

Rzecznik brytyjskiego rządu zaznaczył, że Boris Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale jeśli będzie taka konieczność, to zostanie. Premier Wielkiej Brytanii miał od jakiegoś czasu problemy ze swobodnym oddychaniem, a gorączka utrzymywała się od kilku dni.

Jeszcze w niedzielę biuro szefa brytyjskiego rządu na Downing Street uspokajało, że stan premiera jest dobry, a pobyt w szpitalu to rutynowa procedura. Jednak w poniedziałek stan polityka znacznie się pogorszył. Boris Johnson jest cały czas przytomny, a jego przedstawiciele twierdzą, że decyzja o przeniesieniu na oddział intensywnej terapii to działanie zapobiegawcze.

Boris Johnson zastąpiony przez szefa MSZ

Na czas leczenia Boris Johnson zostanie zastąpiony przez Dominica Raaba, ministra spraw zagranicznych i jednego z najbliższych współpracowników premiera Wielkiej Brytanii.

- Rząd kontynuuje pracę. Premier jest w bezpiecznych rękach i rząd będzie nadal skupiał się na tym, aby kierunek działań premiera, wszystkie plany, które pozwolą nam pokonać koronawirusa i wyciągnąć kraj z tego wyzwania, były kontynuowane - zapowiedział Raab cytowany przez TVN24.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pilne

Polska i Świat

UE chce zmienić prawo azylowe dla Polski. Sytuacja na granicy z Białorusią ma się polepszyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Obowiązki podatkowe i urzędowe w grudniu 2021 r. Lepiej zapisać sobie daty

Czytaj więcej >
jura krakowsko-częstochowska

Polska i Świat

Unikatowe odkrycie w Polsce. Znaleziono najstarszy przykład biżuterii w Eurazji

Czytaj więcej >
pukanie do drzwi

Polska i Świat

Rząd zapowiedział wzmożone kontrole od dzisiaj. Przedsiębiorcy mają się czym martwić

Czytaj więcej >
Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >