BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Brytyjski premier trafił na intensywną terapię. Coraz gorzej znosi zakażenie wirusem

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Boris Johnson na OIOM-ie

Brytyjskie media podają, że Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w poniedziałek wieczorem, blisko dobę, po tym jak został przetransportowany do londyńskiego szpitala.

- Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St Thomas\' Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów zakażenia koronawirusem. W ciągu tego popołudnia stan premiera pogorszył się i, za radą swojego zespołu medycznego, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu - oświadczył rzecznik rządu cytowany przez TVN24.

Boris Johnson czuł się źle od kilku dni

Rzecznik brytyjskiego rządu zaznaczył, że Boris Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale jeśli będzie taka konieczność, to zostanie. Premier Wielkiej Brytanii miał od jakiegoś czasu problemy ze swobodnym oddychaniem, a gorączka utrzymywała się od kilku dni.

Jeszcze w niedzielę biuro szefa brytyjskiego rządu na Downing Street uspokajało, że stan premiera jest dobry, a pobyt w szpitalu to rutynowa procedura. Jednak w poniedziałek stan polityka znacznie się pogorszył. Boris Johnson jest cały czas przytomny, a jego przedstawiciele twierdzą, że decyzja o przeniesieniu na oddział intensywnej terapii to działanie zapobiegawcze.

Boris Johnson zastąpiony przez szefa MSZ

Na czas leczenia Boris Johnson zostanie zastąpiony przez Dominica Raaba, ministra spraw zagranicznych i jednego z najbliższych współpracowników premiera Wielkiej Brytanii.

- Rząd kontynuuje pracę. Premier jest w bezpiecznych rękach i rząd będzie nadal skupiał się na tym, aby kierunek działań premiera, wszystkie plany, które pozwolą nam pokonać koronawirusa i wyciągnąć kraj z tego wyzwania, były kontynuowane - zapowiedział Raab cytowany przez TVN24.

Tagi:

KoronawirusWielka Brytaniachoroba

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rząd znalazł kolejny pomysł na tanie mieszkania. Resort zdradza, co wkrótce wejdzie w życie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje
Czytaj więcej >

Finanse

Dasz dowód, a potem ogołocą Twoje konto. Ekspert ma kluczową radę jak się ustrzec
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]