Ambulances park outside the entrance to the emergency department at St Thomas' hospital in central London where Britain's Prime Minister Boris Johnson is in intensive care on April 7, 2020. - British Prime Minister Boris Johnson, who spent the night in intensive care with a deteriorating case of coronavirus, has been given oxygen but is not on a ventilator, a minister said today. (Photo by DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP)
DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Kwietnia 2020

Brytyjski premier trafił na intensywną terapię. Coraz gorzej znosi zakażenie wirusem

Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu w Londynie. Stan premiera Wielkiej Brytanii pogorszył się w poniedziałek wieczorem. Niedawno u polityka stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Boris Johnson na OIOM-ie

Brytyjskie media podają, że Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii w poniedziałek wieczorem, blisko dobę, po tym jak został przetransportowany do londyńskiego szpitala.

Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańDwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańCzytaj dalej

- Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St Thomas\' Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów zakażenia koronawirusem. W ciągu tego popołudnia stan premiera pogorszył się i, za radą swojego zespołu medycznego, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu - oświadczył rzecznik rządu cytowany przez TVN24.

Boris Johnson czuł się źle od kilku dni

Rzecznik brytyjskiego rządu zaznaczył, że Boris Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale jeśli będzie taka konieczność, to zostanie. Premier Wielkiej Brytanii miał od jakiegoś czasu problemy ze swobodnym oddychaniem, a gorączka utrzymywała się od kilku dni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lata

Jeszcze w niedzielę biuro szefa brytyjskiego rządu na Downing Street uspokajało, że stan premiera jest dobry, a pobyt w szpitalu to rutynowa procedura. Jednak w poniedziałek stan polityka znacznie się pogorszył. Boris Johnson jest cały czas przytomny, a jego przedstawiciele twierdzą, że decyzja o przeniesieniu na oddział intensywnej terapii to działanie zapobiegawcze.

Każde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduKażde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduCzytaj dalej

Boris Johnson zastąpiony przez szefa MSZ

Na czas leczenia Boris Johnson zostanie zastąpiony przez Dominica Raaba, ministra spraw zagranicznych i jednego z najbliższych współpracowników premiera Wielkiej Brytanii.

- Rząd kontynuuje pracę. Premier jest w bezpiecznych rękach i rząd będzie nadal skupiał się na tym, aby kierunek działań premiera, wszystkie plany, które pozwolą nam pokonać koronawirusa i wyciągnąć kraj z tego wyzwania, były kontynuowane - zapowiedział Raab cytowany przez TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Audi przebiło ogrodzenie, rozbiło mur domu. Samochód wjechał do salonu 63-latka
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
DGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąDGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News