BiznesINFO.pl
puste półki sklepowe

EAST NEWS

Biedronka zaczyna reglamentować cukier. Wszystko z powodu braków towaru

20 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Biedronka zdecydowała się na reglamentację cukru z powodu braków towaru. Od dzisiaj nie kupisz go więcej niż 10 kg na jeden paragon.

– W celu zapewnienia dostępności naszym klientom do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 r. limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon przekazał portalowi wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciel Biedronki Marcin Hadaj.

Brak cukru na półkach, kupują przedsiębiorcy

Marcin Hadaj przyznał również, że z analizy paragonów wynika, że cukier w dużych ilościach w sklepach sieci Biedronka kupują przede wszystkim przedsiębiorcy. Jak dodał, jest to dowód na atrakcyjność ceny w Bierdonce, ale sieć zamierza zapewnić dostęp do produktu wszystkim zainteresowanym nabywcom.

Z tego właśnie względu od 20 lipca w sklepach sieci Biedronka nie będzie można zakupić więcej niż 10 kg cukru na jednym paragonie. Rozwiązanie to ma zapewnić większy dostęp do cukru osobom, które kupują go w ilościach detalicznych.

Problem z cukrem nie tylko w Biedronce

Biedronka nie jest jedyną siecią, która zmaga się z problemami z dostępem do cukru. Podobne problemy odczuwają także hurtownie. Hurtownicy mówią, że należy się spodziewać, że niedługo cukier osiągnie cenę 7 zł za kilogram.

Problem z cukrem nie jest tylko domeną jedynie polskiego rynku. Produktu może zacząć niedługo brakować w skali całego świata. Cukier stał się jedną z "ofiar" wojny na Ukrainie, która to przerwała łańcuchy dostaw, co szczególnie odczuły produkty spożywcze.

Tagi:

Biedronkaceny żywności

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News

Handel

Eksperci komentują wysokie ceny chleba i cukru. “To sianie paniki”

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Jacek Halicki

Handel

Biedronki będą otwarte w niedzielę. Ominą zakaz handlu

Czytaj więcej >
klasa

Handel

W Polsce brakuje papieru do produkcji książek. Uczniowie mogą nie mieć podręczników

Czytaj więcej >

Handel

Lidl ogłasza specjalną promocję od 1 do 5 sierpnia. Możesz liczyć nawet na zwrot pieniędzy

Czytaj więcej >
flaga Niemiec, flickr

Handel

Niemcy przyjeżdżają do Polski po złoto. Zachęca ich niski kurs złotego

Czytaj więcej >

Handel

Cena bawełny zaczęła nieoczekiwanie spadać. Odzież zaczyna tanieć

Czytaj więcej >