BiznesINFO.pl
Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo

Biznes Info

Biedronka dokonała strategicznego manewru cenowego. Lidl też długo nie czekał

30 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Już we wtorek od 1 lutego ma zacząć obowiązywać niższy VAT na żywność, co spowoduje obniżki cen od 2 do 3 tys. produktów. Niektóre sieci zdecydowały się jednak wprowadzić obniżki już od jutra. Wśród nich jest Biedronka i Lidl.

Ciągły wzrost inflacji zmusił rząd do reakcji, co skutkuje obniżką VAT na większość produktów podstawowych potrzeb z 5 proc. do zera. W ten sposób Polacy mają mniej odczuć skutki podnoszących się cen.

Lidl i Biedronka obniżają ceny

Lidl ogłosił, że niższe ceny w swoich sklepach wprowadzi już dzień przed planowaną obniżką VAT. Klienci będą mieli zatem możliwość kupić taniej już jutro.

Lidl zastrzega jednak, że promocje będą dotyczyły jednak tylko produktów ze specjalnej listy, którą sieć umieściła na swojej stronie internetowej.

Biedronka także szczyci się zmniejszeniem cen jeszcze przed wprowadzeniem rządowych rozporządzeń i zachęca klientów do zrobienia tańszych zakupów już 31 stycznia w poniedziałek.

Jak zauważył jednak ekspert Rafał Mundry, ruch Biedronki został poprzedzony wzrostem cen tydzień wcześniej, aby było z czego je obniżać. Mundry za pomocą Twittera odradza więc zakupy w poniedziałek w sieciach Biedronki i radzi poczekać na faktyczną obniżkę VAT.

Obniżki dla klientów przygotował także Aldi, który ogłosił je już dwa tygodnie wcześniej. Jutro kupimy więc w sieci znacznie taniej.

Tagi:

BiedronkaLidl

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy

Handel

Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

Czytaj więcej >

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >