Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka dokonała strategicznego manewru cenowego. Lidl też długo nie czekał
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 30.01.2022 01:00

Biedronka dokonała strategicznego manewru cenowego. Lidl też długo nie czekał

Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo
Biznes Info

Już we wtorek od 1 lutego ma zacząć obowiązywać niższy VAT na żywność, co spowoduje obniżki cen od 2 do 3 tys. produktów. Niektóre sieci zdecydowały się jednak wprowadzić obniżki już od jutra. Wśród nich jest Biedronka i Lidl.

Ciągły wzrost inflacji zmusił rząd do reakcji, co skutkuje obniżką VAT na większość produktów podstawowych potrzeb z 5 proc. do zera. W ten sposób Polacy mają mniej odczuć skutki podnoszących się cen.

Lidl i Biedronka obniżają ceny

Lidl ogłosił, że niższe ceny w swoich sklepach wprowadzi już dzień przed planowaną obniżką VAT. Klienci będą mieli zatem możliwość kupić taniej już jutro.

Lidl zastrzega jednak, że promocje będą dotyczyły jednak tylko produktów ze specjalnej listy, którą sieć umieściła na swojej stronie internetowej.

Biedronka także szczyci się zmniejszeniem cen jeszcze przed wprowadzeniem rządowych rozporządzeń i zachęca klientów do zrobienia tańszych zakupów już 31 stycznia w poniedziałek.

Jak zauważył jednak ekspert Rafał Mundry, ruch Biedronki został poprzedzony wzrostem cen tydzień wcześniej, aby było z czego je obniżać. Mundry za pomocą Twittera odradza więc zakupy w poniedziałek w sieciach Biedronki i radzi poczekać na faktyczną obniżkę VAT.

Obniżki dla klientów przygotował także Aldi, który ogłosił je już dwa tygodnie wcześniej. Jutro kupimy więc w sieci znacznie taniej.

Tagi: Biedronka Lidl