BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Biedronka znowu zachęciła Polaków do zakupów u siebie. Sklep odwiedzają tłumy

21 Lutego 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Biedronka zanotowała w 2019 roku wzrost sprzedaży o 8,8 proc, a czwarty kwartał był pod tym względem jeszcze lepszy - 10,3 proc. Grupa Jeronimo Martins, właściciel popularnej sieci dyskontów opublikował wyniki finansowe za ubiegły rok - informuje portal w

Biedronka pochwaliła się wynikami

Pedro Soares Dos Santos, szef Grupy Jeronimo Martins powiedział, że Biedronka znacznie się poprawiła zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysków. I dalej się rozwija. - Nasza główna spółka utrzymała rytm innowacji i kontynuowała poprawę swoich operacji, zwłaszcza poprzez poszerzenie testów nowych rozwiązań technologicznych - dodaje Dos Santos cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

W 2019 roku sprzedaż Biedronki wyniosła 12,62 mld euro, co daje wzrost o 7,9 proc. w stosunku do 2018 roku. W 2018 roku sieć dyskontów zanotowała wynik sprzedaży w wysokości 11,69 mld euro. Natomiast skonsolidowane przychody Grupy Jeronimo Martins wyniosły 18,64 mld euro, co w porównaniu do 2018 roku daje podwyżkę o 7,5 proc.

Biedronka osiąga coraz lepsze wyniki

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka osiągnęła zysk operacyjny (EBITDA) w wysokości 918 mln euro, a to oznacza podwyżkę o 7,9 proc. Natomiast cała Grupa Jeronimo Martins zanotowała zysk EBITDA na poziomie 1,045 mld euro. I tu mamy poprawę w stosunku do 2018 roku - 8,9 proc.

Biedronka dalej buduje imperium

Grupa Jeronimo Martins poinformowała, że w tym roku Biedronka zmodernizuje ponad 250 placówek. Dzięki unowocześnieniu sklepów ma wzrosnąć sprzedaż porównywalna. 

Na początku ubiegłego roku Biedronka miała 2900 placówek w całym kraju. Na koniec 2019 roku sklepów sieci Biedronka było już 3002. Granicę trzech tysięcy udało się złamać na koniec roku. Właściciel Biedronki planuje też otworzyć do końca roku następnych 100 sklepów. 60 proc. zostanie uruchomionych w standardowym formacie, a 40 proc. będzie mniejszymi placówkami.

Tagi:

BiedronkazakupysklepJeronimo Martinsdyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >
zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >