By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30483512
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30483512
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Lutego 2020

Biedronka znowu zachęciła Polaków do zakupów u siebie. Sklep odwiedzają tłumy

Biedronka zanotowała w 2019 roku wzrost sprzedaży o 8,8 proc, a czwarty kwartał był pod tym względem jeszcze lepszy - 10,3 proc. Grupa Jeronimo Martins, właściciel popularnej sieci dyskontów opublikował wyniki finansowe za ubiegły rok - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Biedronka pochwaliła się wynikami

Pedro Soares Dos Santos, szef Grupy Jeronimo Martins powiedział, że Biedronka znacznie się poprawiła zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysków. I dalej się rozwija. - Nasza główna spółka utrzymała rytm innowacji i kontynuowała poprawę swoich operacji, zwłaszcza poprzez poszerzenie testów nowych rozwiązań technologicznych - dodaje Dos Santos cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Możesz dostać bardzo dziwną wiadomość na telefon. Odbiera ją coraz więcej PolakówMożesz dostać bardzo dziwną wiadomość na telefon. Odbiera ją coraz więcej PolakówCzytaj dalej

W 2019 roku sprzedaż Biedronki wyniosła 12,62 mld euro, co daje wzrost o 7,9 proc. w stosunku do 2018 roku. W 2018 roku sieć dyskontów zanotowała wynik sprzedaży w wysokości 11,69 mld euro. Natomiast skonsolidowane przychody Grupy Jeronimo Martins wyniosły 18,64 mld euro, co w porównaniu do 2018 roku daje podwyżkę o 7,5 proc.

Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Biedronka osiąga coraz lepsze wyniki

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Biedronka osiągnęła zysk operacyjny (EBITDA) w wysokości 918 mln euro, a to oznacza podwyżkę o 7,9 proc. Natomiast cała Grupa Jeronimo Martins zanotowała zysk EBITDA na poziomie 1,045 mld euro. I tu mamy poprawę w stosunku do 2018 roku - 8,9 proc.

Biedronka dalej buduje imperium

Grupa Jeronimo Martins poinformowała, że w tym roku Biedronka zmodernizuje ponad 250 placówek. Dzięki unowocześnieniu sklepów ma wzrosnąć sprzedaż porównywalna.

Na początku ubiegłego roku Biedronka miała 2900 placówek w całym kraju. Na koniec 2019 roku sklepów sieci Biedronka było już 3002. Granicę trzech tysięcy udało się złamać na koniec roku. Właściciel Biedronki planuje też otworzyć do końca roku następnych 100 sklepów. 60 proc. zostanie uruchomionych w standardowym formacie, a 40 proc. będzie mniejszymi placówkami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja zatrzymała kierowcę busa. Taras miał tyle promili, że ledwo wysiadł z auta
  2. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę
Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News