Biedronka w Poznaniu z karą finansową
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 11 Kwietnia 2020

Biedronka w Poznaniu z karą na 30 tys. zł. Poszło o kasę na wózku

Biedronka musi zapłacić surową karę, a wszystko przez nadprogramową kasę. Dzięki dostawionej na wózku kasie do sklepu mogło wejść więcej osób, jednak sanepid uznał to za naruszenie zasad.

Biedronka pod lupą sanepidu

Biedronka w Poznaniu, którą spotkała wysoka kara, jest wyposażona w sześć kas fiskalnych. Zdaniem lokalnego sanepidu wszystkie były „prawidłowo zorganizowane” poza jedną, którą umieszczono na wózku sklepowym.

Mimo podłączenia kasy do prądu inspekcja uznała takie działanie za niezgodne z zasadami i nałożyła na oddział handlowy karę w wysokości 30 tys. zł.

Rząd luzuje zakazy? Mowa o otwarciu dwóch rodzajów lokaliRząd luzuje zakazy? Mowa o otwarciu dwóch rodzajów lokaliCzytaj dalej

Dodatkowa kasa dla klientów

Cyryla Staszewska, rzeczniczka Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, wyznała, że niedozwolone działanie, do którego doszło na terenie jednej z Biedronek miało na celu „umożliwienie wpuszczenia większej liczby osób, o czym świadczyła zamieszczona na drzwiach wejściowych do obiektu kartka informacyjna, iż na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 21 osób”.

Sanepidu nie przekonała argumentacja pracowników sklepu, który uznał, że takie postępowanie naraża zdrowie i życie „wszystkich osób znajdujących się obiekcie”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranychSąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranychCzytaj dalej

Nowe zasady w sklepach

Zgodnie z nałożonymi obostrzeniami na terenie sklepu może przebywać maksymalnie trzykrotność klientów w stosunku do liczby kas.

Zasady, które obowiązują od początku kwietnia, budzą jednak sporo wątpliwości szczególnie wśród zarządców sklepów wielkopowierzchniowych (dyskontów czy supermarketów), którzy dużo nad tym tracą. Nowe reguły przyczyniają się do długich kolejek, w których często czeka więcej osób niż aktualnie przebywa wewnątrz sklepu.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

Samorządowcy z Częstochowy zaproponowali zmianę systemu obliczania liczby osób, które w tym samym czasie mogą znajdować się w sklepie. Ich zdaniem lepiej by było zastosować limit związany z powierzchnią danego oddziału handlowego.

Na ten moment jednak nic nie wskazuje, aby zasady miały się zmienić. Rząd przedłużył obowiązywanie aktualnych reguł do 19 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  3. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News