BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland - kolejka do kasy

East News, Zofia i Marek Bazak

Browar Jurand wraca do sklepów po dwóch dekadach. Produkty marki można kupić w Biedronce

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Browar Jurand wraca po długiej przerwie na sklepowe półki. Na razie Juranda możemy kupić w wybranych sklepach Biedronka. Mazurska Manufaktura odpowiadająca za produkcję sławnego piwa planuje jeszcze większą ekspansję.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest historia browaru Jurand

  • Jakie plany ma Mazurska Manufaktura

  • W których sklepach Biedronka znajdziemy Juranda

Jurand wraca do gry

Henryk Sienkiewicz w "Krzyżakach" stworzył postać Juranda ze Spychowa, rycerza, który stał się prawdziwym postrachem Zakonu Krzyżackiego. Wszak bohater powieści ku pokrzepieniu serc, dzielny pogromca polskiego wroga miał "nie tylko ciało, lecz i duszę z żelaza".

We współczesnej historii Jurand kojarzy się z browarem o tej samej, dumnej nazwie, który nie był produkowany od 2000 r. Mazurska Manufaktura Alkoholi postanowiła ów trend zmienić i przywrócić sławnego Juranda do życia.

Mazurska Manufaktura Alkoholi swoją siedzibę ma w Szczytnie, a te znajduje się ok. 30 km od sławnego Spychowa. Pierwszy rozlew Juranda po przerwie miał miejsce w 2019 r. i zrealizowany został dla akcjonariuszy spółki.

Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje, że obecnie piwo Jurand możemy kupić w wybranych sklepach sieci Biedronka. Znajdziemy go na półkach w woj. warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Browar dostępny jest o 11 lutego, aż do wyczerpania zapasów.

[EMBED-11]

Jurand na półkach w Biedronce

Aktualnie na półkach w sklepie znajdziemy tylko Juranda Pils, jednakże Mazurska Manufaktura nie mówi ostatniego słowa. Wszak rycerzy w Polsce nie brakuje, a piwo o tak dumnej nazwie może niewątpliwie podbudować ich morale.

"W drugiej połowie marca w ofercie będą dostępne już trzy rodzaje piwa: Jurand Pils, Jasne Pełne oraz Ciemne, w objętościach 0,5 l oraz 0,33 l" - informuje portal. Dystrybucja piwa ma odbywać się na ogólnopolską skalę.

Na razie rozlew Juranda odbywa się w wydzierżawionym zakładzie w Kamionkach, ale docelowo miejscem rozlewu ma być Szczytno. W tamtejszym browarze od miesięcy trwają prace remontowe.

Mazurska Manufaktura złożyła wniosek o dofinansowanie na innowacje technologiczne. Co więcej, aktualnie trwa przetarg na instalację warzelniczą i rozlewniczą. Koniec remontu przewidziano na 2021 r. Miejmy nadzieję, że Jurand okaże się prawdziwym rycerzem polskiego browarnictwa.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Handel

Nowe problemy. W sklepach zabraknie kolejnego produktu

Czytaj więcej >