Biedronka rusza z dochodzeniem w sprawie wadliwej promocji
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 1 Maja 2020

Klienci zyskali miliony złotych dzięki jednej decyzji Biedronki. Teraz sieć prowadzi dochodzenie

Biedronka pochyli się nad wadliwą promocją, która umożliwiła pracownikom i klientom zakup wielu produktów niemal za bezcen. Sieć handlowa wszczęła wewnętrzne dochodzenie, aby zweryfikować, kto skorzystał na feralnym błędzie w systemie i jak do niego doszło. Sprawa jest poważna, ponieważ straty mogą sięgać nawet milionów złotych.

Biedronka ofiarą własnej promocji

Biedronka zorganizowała w ubiegły weekend dużą promocję w ramach tzw. „Białej nocy”. Jednak system okazał się wadliwy i zamiast naliczać rabat za trzy najtańsze produkty w koszyku zakupowym to przyznawał rabat za trzy najdroższe.

Na tym błędzie skorzystali zarówno klienci, jak i pracownicy, którzy na zakupie np. drogich sprzętów AGD mogli dużo zaoszczędzić. Pojawiają się doniesienia o placówkach, w których niemal cała załoga pracująca na nocnej zmianie wzięła udział w promocji. Tego procederu miał dopuścić się nawet jeden z kierowników – podaje Business Insider Polska.

Ważna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduWażna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduCzytaj dalej

Biedronka zbada, kto wziął udział w promocji

Obecnie trwa wewnętrzne dochodzenie, w wyniku którego Biedronka zweryfikuje, jak duża była skala nadużycia. Śledztwo wykaże, jak wobec wadliwej promocji zachowali się pracownicy poszczególnych placówek.

Biedronka ma już na koncie pierwsze sukcesy – udało się zidentyfikować niektórych zatrudnionych w oparciu o nagranie z monitoringu. Obecnie trwają konsultacje dotyczące dalszych kroków, które powinny zostać podjęte względem tych pracowników. Poszczególne przypadki są rozpatrywane indywidualnie – tłumaczą wiadomoscihandlowe.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Dwugłos w sprawie zwrotu towarów

Zgodnie z prawem pracownicy nie mogą działać na niekorzyść pracodawcy czy wzbogacać się jego kosztem w sposób bezpodstawny. Zabronione jest również niekorzystne rozporządzeniem mieniem pracodawcy, co wydaje się być wystarczającym argumentem, aby odzyskać od pracowników utracone artykuły.

Przeciwnego zdania jest prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Tomasz Chróstny, który twierdzi, że nikt nie powinien być zmuszony do zwrotu towarów – nawet pracownicy, ponieważ w takiej sytuacji są traktowani jak zwykli konsumenci.

Dochodzenie ma również wyjawić, w jaki sposób doszło nieprawidłowego naliczania rabatów. W razie, gdy winny okaże się jeden z pracowników, na pewno czekają go nieprzyjemne konsekwencje prawne. Na ten moment Biedronka nie ustosunkowała się do wadliwej promocji i jej skutków.

Za 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaZa 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News