Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znalazł w bankomacie kilka tysięcy złotych. Jego zachowanie wywołuje podziw
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 13.10.2019 02:00

Znalazł w bankomacie kilka tysięcy złotych. Jego zachowanie wywołuje podziw

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Bankomat i zagubione pieniądze

Polacy potrafią i chcą być uczciwi. Szczególnie jeśli chodzi o zgubione rzeczy. Niedawno portal Wirtualna Polska informował o wynikach międzynarodowego eksperymentu. Im więcej pieniędzy w portfelu, tym większe szanse, że ludzie go oddadzą. Polacy w badaniu okazali się jednym z najbardziej uczciwych narodów. W Polsce zgubiony portfel wracał do właściciela w prawie 70 proc. przypadków. Co ciekawe, we wszystkich krajach, które brały udział w badaniu odsetek zwracanych portfeli zwiększał się, jeśli w było w nim więcej pieniędzy.

Bankomat miejscem, gdzie znaleziono 2 tysiące

Sytuacja, o której poinformowała policja z Łukowa na Lubelszczyźnie, może tylko potwierdzać i wzmacniać tezę o uczciwości naszych rodaków. Mieszkaniec gminy Łuków znalazł w bankomacie 2 tys. zł i odniósł je na komendę policji. Gdy 35-letni mężczyzna przekazywał pieniądze funkcjonariuszom policji, powiedział, że na pewno ktoś ich szuka i są mu potrzebne - pisze portal finanse.wp.pl.

Teraz funkcjonariusze policji w Łukowie poszukują właściciela zgubionych pieniędzy. Osoba, które je zgubiła i może podać czas oraz precyzyjne miejsce straty pieniędzy, a także podać numer karty bankowej dzięki której wykonała transakcję, jest proszona o kontakt z policja w Łukowie - informuje portal. Ku przestrodze - odwiedzając bankomat, nie zapomnij zabrać z niego pieniędzy!