By Janste88 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53240242
By Janste88 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53240242
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Zmiany w funkcjonowaniu banków. Tutaj też możemy spodziewać się obostrzeń

Bank to kolejna instytucja, która wprowadza specjalne godziny obsługi seniorów. To konsekwencja nowych restrykcji ogłoszonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Bank z godzinami dla najstarszych

31 marca rząd wprowadził nowe ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Jednym z zaleceń jest obsługa seniorów w wyznaczonych godzinach w takich miejscach, jak apteki, drogerie czy sklepy spożywcze. “Godziny dla seniorów” obowiązują od 10.00 do 12.00. Teraz do wyżej wymienionych placówek dołączy bank.

Jako jeden z pierwszych wprowadzenie obsługi tylko dla seniorów ogłosił Alior Bank. - Nowe wytyczne w walce z koronawirusem wprowadzone przez rząd nie obejmują co prawda placówek bankowych, ale zdecydowaliśmy się na podobny krok ze względu na bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Dlatego od środy, 1 kwietnia, nasze oddziały przez godzinę są dostępne przede wszystkim dla seniorów - mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku, cytowany przez “Super Express”.

Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykDobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Inne banki także wprowadzają godziny dla seniorów

Na podobne rozwiązanie zdecydował się ING Bank Śląski. - W godzinach od 11.00 do 12.00 - będziemy obsługiwać tylko osoby powyżej 65. roku życia. Ten czas rezerwujemy tylko dla seniorów i nie będziemy obsługiwać innych klientów - czytamy w oficjalnym komunikacie banku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Bank będzie czynny w godzinach 11.00 - 15.00. Jak czytamy, wewnątrz oddziału może przebywać maksymalnie 2 lub 4 klientów - w zależności od wielkości oddziału, a specjalista banku będzie zapraszał kolejne osoby, które czekają na obsługę na zewnątrz. Bank prosi też o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od pozostałych klientów.

Pilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuPilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuCzytaj dalej

Kolejny bank dołącza do akcji

Także mBank wprowadza godziny dla seniorów. Zastępca rzecznika prasowego mBanku Piotr Rutkowski przekazał za pośrednictwem Twittera, że obsługa najstarszych będzie się odbywać od 10.00 do 12.00. Bank podkreśla, że pracownicy zachowują przynajmniej 1,5 m odstępu od siebie, a do każdego stanowiska klienci są zapraszani pojedynczo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News