samolot-pixabay-publicdomainpictures
Obraz PublicDomainPictures z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Maja 2020

Niemal najstarsze linie lotnicze na świecie bankrutują. Kolejny cios dla branży turystycznej

Avianca, drugie najstarsze linie lotnicze na świecie, złożyły wniosek o upadłość. Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa bardzo mocno uderzył w branżę lotniczą. Avianca to także drugi największy przewoźnik w Ameryce Południowej. Tylko w 2019 roku firma obsłużyła ponad 30 mln pasażerów.

Avianca składa wniosek o bankructwo

Kolumbijskie linie lotnicze Avianca skierowały do sądu w Nowym Jorku wniosek o ochronę przed wierzycielami. Przewoźnik poinformował, że nie jest w stanie wykupić obligacji o wartości około 56 mln dolarów, co miało nastąpić w tym tygodniu. Firmie nie udało się też uzyskać pomocy od rządu Kolumbii.

Avianca zamierza przeprowadzić restrukturyzację w zakresie dającym możliwość kontynuowania działalności. We wniosku o upadłość firma tłumaczyła, że podjęte działania są potrzebne, aby ulepszyć pracę linii lotniczych i zagwarantować jej przyszłość.

Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajePolacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajeCzytaj dalej

Avianca przejdzie restrukturyzację

- Avianca boryka się z najtrudniejszym kryzysem w naszej 100-letniej historii, kiedy to mierzymy się ze skutkami pandemii COVID-19. Uruchomienie tego procesu jest niezbędnym krokiem, aby sprostać finansowym wyzwaniom - powiedział prezes Avianca, Anko van der Werff, cytowany przez “Financial Times”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Avianca to drugie największe linie lotnicze w Ameryce Południowej. Firma zatrudnia ponad 21 tys. pracowników. Aby utrzymać miejsca pracy, firma zrestrukturyzuje swoje długi i przyszłe zobowiązania w związku z leasingiem samolotów i innych zawartych kontraktów.

Avianca nie wytrzymała koronawirusa

To nie pierwsze kłopoty finansowe firmy. Avianca od lat przechodziła poważne problemy, a jej działalność wisiała na włosku. W marcu linie Avianca wstrzymały wszystkie loty rozkładowe, a 80 proc. pracowników zostało wysłanych na bezpłatne urlopy.

Avianca to również drugie najstarsze linie lotnicze na świecie. Firma zostałą założona w 1919 roku w Kolumbii, na początku ery lotnictwa. W zeszłym roku obchodziła 100-lecie działalności.

Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychNastępny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News