Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Apple Watch SE 2 a Series 9 - porównanie modeli
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 21.02.2024 18:24

Apple Watch SE 2 a Series 9 - porównanie modeli

apple watch
materiał partnera

Druga generacja Apple Watch SE została wprowadzona na rynek w 2022 roku. Rok później pojawił się Apple Watch Series 9. Pierwszy smartwatch został zaprojektowany jako wersja niskobudżetowa, która jednak oferuje wiele funkcji doskonale znanych z innych modeli Apple. Series 9 jest z kolei zegarkiem z wyższej półki, który zapewnia sporo dodatkowych możliwości monitorowania stanu zdrowia. Czym różnią się od siebie oba smartwatche i dla jakich użytkowników są przeznaczone?

Watch SE a Series 9 - najważniejsze różnice

Apple Watch SE 2 różni się od Series 9 pod wieloma względami. Na początek warto jednak zacząć od podobieństw. Oba modele mają funkcję wykrywania wypadków, są wodoodporne, wyposażone w optyczny czujnik serca i zapewniają do 18 godzin pracy baterii. Smartwatche z serii SE są dostępne tutaj:

  • Apple SE Watch ma obudowę wykonaną z aluminium, podczas gdy Series 9 oferuje obudowę z aluminium lub stali nierdzewnej. Tańszy zegarek posiada przednią część ze szkła Ion-X. Jego droższy odpowiednik również występuje w tej opcji, jednak osoby, którym zależy na lepszej wytrzymałości, mogą zdecydować się na przednią częścią wykonaną ze szkła szafirowego (dotyczy smartwatcha ze stali nierdzewnej).
  • Kolejna różnica jest związana z rozmiarem obudowy. W przypadku iWatch SE możemy wybrać kopertę o wielkości 44 mm lub 40 mm. W Series 9 jest to odpowiednio 45 mm lub 41 mm. Mamy jednak do czynienia z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi, który oferuje prawie 20% więcej powierzchni, niż SE 2. Droższy model zapewnia funkcję zawsze włączonego wyświetlacza i maksymalną jasność na poziomie 2000 nitów, podczas gdy SE 2 ma wyświetlacz, który wyłącza się, gdy nie jest używany i oferuje jasność do 1000 nitów.
  • W Watch SE znajduje się czip S8 (oparty na czipie A13 Bionic), podczas gdy w Series 9 znajdziemy czip S9 (oparty na czipie A15 Bionic), który jest o 60% bardziej wydajny i o 30% szybszy. Tańszy model jest wyposażony w drugą generację optycznego czujnika serca, zaś droższy w trzecią, a dodatkowo w czujnik tlenu we krwi, aplikację EKG i czujnik temperatury. Inne dodatkowe funkcje znajdujące się w Series 9 to śledzenie cyklu z retrospektywnymi szacunkami owulacji, szybkie ładowanie i Precision Finding pozwalający na wyszukiwanie iPhone’a. Zegarki różnią się też wielkością pamięci. W przypadku tańszego modelu jest to 32 GB, zaś droższego 64 GB.
  • Jeśli chodzi o oprogramowanie, w Series 9 pojawił się nowy gest dwukrotnego stuknięcia. Po jego włączeniu możemy wchodzić w interakcje i kontrolować zegarek. Gdy podwójnie stukniemy kciukiem i palcem wskazującym, mamy m.in. możliwość odbierania połączeń lub nagrywania wiadomości głosowych.

Apple Watch SE 2 czy Series 9?

Double Tap. Jednak w porównaniu z Apple Watch SE, Series 9 jest urządzeniem oferującym bardziej zaawansowane funkcje i wiele nowych możliwości. Ma nie tylko większy wyświetlacz, ale również przydatne opcje monitorowania zdrowia. Stanowi zatem świetny wybór dla osób, które chcą czegoś więcej od swojego smartwatcha i zależy im na stale włączonym wyświetlaczu, kontrolowaniu swojego samopoczucia oraz szybkim ładowaniu. To też dobra opcja dla tych, którzy chcą mieć większy wybór, jeśli chodzi o kolory obudowy i paska.

iWatch SE jest z kolei polecany osobom dysponującym mniejszym budżetem oraz wszystkim, którym nie zależy na zaawansowanych funkcjach. Warto zaznaczyć, że wiele opcji występuje w obu zegarkach i są one wystarczające dla sporej grupy użytkowników. SE Apple Watch jest idealnym urządzeniem dla dzieci i seniorów, którzy nie mają iPhone'a. Poza tym sprawdzi się dla osób, które do tej pory nie korzystały z żadnego smartwatcha od Apple lub użytkowały stare wersje, takie jak Series 3. Apple Watch SE 2 to dobra jakość i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie.

Artykuł sponsorowany ispot.pl.

Tagi: Zakupy