BiznesINFO.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Apple publikuje listę swoich produktów zagrażających osobom chorym na serce

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Apple opublikowało komunikat kluczowy dla osób zmagających się z chorobami serca. Okazuje się, że aż 7 kategorii produktowych może zagrażać ich zdrowiu. W katalogu znalazły się zarówno komputery, tablety, jak i elektroniczne akcesoria.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie produkty Apple mogą być groźne dla osób chorujących na serce

  • Z czego wynika to ryzyko

  • Jaka powinna być odległość między urządzeniem medycznym a elektroniką

Apple w trosce o chorych na serce. Niektóre sprzęty mogą zagrażać zdrowiu

Apple stara się nieustannie dbać o zaufanie swoich klientów. Z ubiegłorocznych szacunków wynika, że flagowego produktu Apple - iPhone’a, używa już ponad miliard osób na całym świecie.

Grono osób posiadających choćby jeden produkt z nagryzionym jabłkiem jest z pewnością jeszcze większe. W trosce o niektórych gigant informatyczny opublikował ważny komunikat.

Ostrzeżenie jest skierowane do osób chorujących na serce. Apple tłumaczy, że wiele urządzeń elektronicznych jest wyposażonych w magnesy i emituje fale elektromagnetyczne, co może mieć negatywny wpływ na pracę urządzeń medycznych takich jak: rozruszniki serca czy defibrylatory.

Które produkty Apple stanowią zagrożenie?

Lista groźnych sprzętów od Apple jest wyjątkowo długa. Pracę urządzeń medycznych mogą zakłócać słuchawki AirPods, a także etui ładujące do nich dołączone. Ostrzeżenie obejmuje również AirPods Pro z bezprzewodowym etui, a także AirPods Max i Smart Case. Osoby chorujące na serce powinny uważać również na słuchawki Beats (Flex, Beats X, Power Beats Pro i UrBeats 3).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagrożenie mogą stanowić nawet zegarki. Noszenie Apple Watch, pasków Apple Watch z magnesem, Apple Watch urządzenia ładującego z magnesem może przynieść niepożądane skutki - podobnie jak zbyt bliski kontakt z HomePod i HomePod mini.

W katalogu niebezpiecznych urządzeń znalazły się także tablety i akcesoria. Negatywny wpływ na urządzenia medyczne mogą mieć takie sprzęty jak: iPad, iPad mini, iPad Air i iPad Pro. Warto także uważać na nakładki na iPad Smart i Smart Folios. Groźne mogą być również klawiatury do iPad Smart, Smart Keyboard Folio i klawiatura Magic Keyboard.

Niebezpieczeństwo czyha nawet ze strony smartphonów. Pracę mogą zakłócać modele iPhone 12 i akcesoria MagSafe. Portal bankier.pl donosi, że na liście pojawiły się także komputery: Mac mini, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro, iMac oraz Apple Pro Display XDR.

Jednak przed negatywnym wpływem tych urządzeń można się uchronić. Apple zaleca, aby zachować dystans 15 cm między urządzeniami medycznymi a elektroniką objętą komunikatem. W przypadku urządzeń z opcją bezprzewodowego ładowania należy przestrzegać odległości 30 cm.

Apple to nie pierwszy producent elektroniki, który troszczy się o osoby chorujące na serce. Podobne komunikaty opublikowała konkurencja - Huawei i Samsung.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

Applesmartphonezdrowie

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

wikimedia.org

Polska i Świat

Sankcje nie rujnują rosyjskiej gospodarki. Rosja odnotowała rekordową nadwyżkę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >