Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Amerykański gigant wkracza do Polski. Znamy datę otwarcia pierwszej restauracji
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 20.06.2023 12:38

Amerykański gigant wkracza do Polski. Znamy datę otwarcia pierwszej restauracji

Popeyes restauracja
Popeyes, PRart Media

Siódmego lipca o godz. 11:00 we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim otworzy się pierwsza restauracja amerykańskiej sieci Popeyes. Tutejsi mieszkańcy wreszcie będą mogli skosztować słynnego kurczaka w luizjańskim stylu. W nadchodzących miesiącach kolejne lokale mają pojawić się w Szczecinie i Warszawie.

Popeyes wkracza na polski rynek

Cieszymy się, że już oficjalnie możemy potwierdzić zarówno datę otwarcia wrocławskiego Popeyes, jak i lokalizacje dwóch kolejnych naszych restauracji w Galaxy w Szczecinie oraz w Złotych Tarasach w Warszawie – podkreślił Jakub Aleksandrowicz, Dyrektor Marketingu Popeyes CEE, w komunikacie nadesłanym do redakcji Biznesinfo. Zapowiedział również, że na wrocławian czekać będzie m.in. kultowa kanapka Chicken Sandwich czy Popeyes Biscuit.

Popeyes®_Malaga_Vialia.jpg

Z radością witam kultową markę w stolicy Dolnego Śląska. Jestem przekonana, że szybko zyska ona grono stałych i lojalnych entuzjastów odwiedzających naszą FOODSTACJĘ, czyli nowoczesny food hall, wyróżniający się unikalnym designem, nawiązującym do historii Wrocławia oraz chwilę później bywalców szczecińskiego FoodPortu, inspirowanej miastem przestrzeni gastronomiczno-rozrywkowej w Galaxy – mówi Magdalena Małycha, Asset Manager w EPP.

Nowa konkurencja dla Allegro i AliExpress. Kolejna zagraniczna platforma sprzedażowa jest już w Polsce.

Ponad 50-letnia historia marki

Popeyes założono w 1972 roku w Nowym Orleanie w Luizjanie. Obecnie jest to jedna z największych sieci restauracji szybkiej obsługi – posiada prawie 4,2 tys. lokali w ponad 30 krajach na różnych kontynentach. Wejście amerykańskiej marki na polski rynek niesie za sobą nowe możliwości zatrudnienia i rozwoju kariery zawodowej. Aktualne oferty pracy w amerykańskiej sieci można znaleźć pod adresem: https://popeyespolska.olx.pl.

Popeyes 7 lipca 1080x1080-1 (1).png

Popeyes to spółka zależna Restaurant Brands International Inc., która jest jedną z największych na świecie firm prowadzących działalność w sektorze restauracji szybkiej obsługi. Firma ma ok. 30 tys. lokali gastronomicznych w ponad 100 krajach. Należą do niej m.in. BURGER KING®, TIM HORTONS®, POPEYES® i FIREHOUSE SUBS®.

Popeyes stawia na centra handlowe

Na razie amerykańska sieć zamierza rozwijać się w największych polskich miastach i zlokalizowanych w nich galeriach handlowych m.in. ze względu na gotową infrastrukturę oraz znane i rozwinięte food courty. W kolejnej fazie rozwoju pod uwagę trafią też lokalizacje uliczne.

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z komunikatu prasowego PRart Media.