BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wysokie podwyżki opłat na Allegro i poważne zmiany w polityce portalu, możesz się mocno zdziwić

28 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Allegro wprowadza kolejne podwyżki dla prowadzących sprzedaż na jego platformie oraz wdraża kilka istotnych zmian. Wejdą one w życie za kilka dni.

Allegro znów podwyższa prowizje

Allegro wprowadza kolejną podwyżkę opłat w swoim serwisie. Po sierpniowych podwyżkach na zabawkach i akcesoriach samochodowych, teraz przyszedł czas na wyższą stawkę prowizji na produkty z kategorii wyposażenie domu, sprzęt fitness i zegarki. Dodatkowo sprzedający będą musieli dostosować się do nowych obowiązków. 

Zmiany w Allegro 

Od 4 września serwis Allegro podniesie prowizję od sprzedaży. Dotyczyć one będą takich kategorii jak:

  • Wyposażenie Domu i Ogrodu – prowizja wzrośnie z 11 do 12%, oprócz podkategorii: Zastawa Stołowa, Przybory Kuchenne, Dywany i Dywaniki - w tym przypadku prowizja będzie wynosiła 7% przy cenie do 100 zł, a przy wyższej 7 zł plus 6% nadwyżki.

  • Biżuteria i zegarki – z 8% do 10%, przy cenie przedmiotu do 200 zł. W przypadku droższych przedmiotów prowizja wyniesie 20 zł i dodatkowo 8% nadwyżki powyżej 200 zł.

  • Sport i Turystyka – Siłownia i fitness – prowizja podwyższy się z 8% do 10%. na produkty, których cena nie przekracza 150 zł. Za droższe towary trzeba będzie zapłacić 15 zł plus 8% nadwyżki ponad 150 zł. Nie dotyczy podkategorii: Odzież, Obuwie, Suplementy i odżywki.

Allegro również wyrówna wysokość prowizji w Kategorii Meble. Zmiany dotkną podkategorii: Dziecko (Pokój Dziecięcy, Materace, Meble, Łóżka i kojce) oraz Biuro i reklama (Meble biurowe). Serwis będzie pobierał 10% od ceny sprzedaży, ale nie więcej niż 100 zł.

24h na odpowiedź

Kolejną istotną zmianą, którą wprowadza Allegro jest ustanowienie nowych wytycznych dla sprzedających. Będą oni zobowiązani do odpowiadania na wiadomości klientów w ciągu 24 godzin (oprócz sobót, niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy) oraz udostępniania numerów do śledzenia przesyłek we wskazanych przez nich ofertach. Jak twierdzi Allegro, ma to zapewnić kupującym większą satysfakcję z zakupów.

Pojawi się również nowe narzędzie „Jakość mojej sprzedaży”, które umożliwi monitorowanie jakość swoich usług w ramach 5 poziomów: super, dobry, neutralny, wymaga poprawy, nieakceptowalny. Standardy platformy narzucają wymóg utrzymanie przynajmniej poziomu „neutralnego”, ponieważ wyniki te będą miały istotny wpływ na pozycjonowanie ich ofert.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >