BiznesINFO.pl
Polskie pieniądze canva PRO

Iberion

Agencja Wywiadu oferuje dodatkowe pieniądze dla szpiegów. Chce zachęcić do pracy

7 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Były funkcjonariusz Agencji Wywiadu w rozmowie z Rzeczpospolitą zwraca uwagę na problem z rekrutacją do służb specjalnych. Podstawą pracy w Agencji Wywiadu jest dyskrecja, a to dla wielu osób jest trudne.

Podwyżki dla szpiegów

Według informacji podawanych przez “Rz” funkcjonariusze Agencji Wywiadu mają otrzymać specjalny dodatek wynoszący 31,5 proc. kwoty bazowej, a ponadto dodatek terenowy 6 proc. za dzień służby podczas wykonywania działań operacyjno-rozpoznaczywczych w trakcie podróży służbowej. 

"W przypadku Agencji Wywiadu, która może prowadzić działania tylko poza granicami kraju, oznacza to dodatek dla szpiegów" - podkreśla "Rz".

O podwyżki wnioskuje minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Mają one zachęcić nowe osoby do pracy oraz zapobiec odejściu ze służby doświadczonych agentów. Jest to szczególnie istotne w czasie wojny w Ukrainie. 

Praca w Agencji Wywiadu

Praca Agencji jest regulowana prawnie przez ustawę o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu. Na oficjalnej stronie jest ona określana jako "praca w cieniu Polski".

Agencja Wywiadu działa głównie poza granicami kraju. Do jej zadań należy pozyskiwanie, analizowanie i przetwarzanie informacji, które mogą mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa i pozycji międzynarodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

 Konkretne zadania znane są tak naprawdę jedynie pracownikom. Podstawą funkcjonowania Agencji wywiadu jest dyskrecja i poufność, co można zauważyć już po wejściu w formularz zgłoszenia do służby/pracy w agencji-  jest tam wyraźnie zaznaczone, żeby nie informować innych o swojej aplikacji.

- Większość rodzin nie wie nawet, co robi ich partner czy mąż, podobnie znajomi. Trzeba kłamać dla dobra tej służby. To trudne i obciążające. I rekompensatą powinny być na pewno wysokie wynagrodzenia w wywiadzie - przyznaje w rozmowie z “Rz” Tomasz Broniś, były funkcjonariusz Agencji Wywiadu.

Tagi:

wynagrodzenie

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Sztuczna inteligencja pozbawi pracy setki milionów osób w ciągu najbliższych kilku lat

Czytaj więcej >

Praca

Biedronka ogłasza kolejne podwyżki. Sieć jest obecnie największym pracodawcą w Polsce

Czytaj więcej >

Praca

Wiceminister MRiPS proponuje zmianę Ustawy o bezrobociu. Będzie większy nacisk na przebranżowienie

Czytaj więcej >
Praca

Praca

Załatwianie prywatnych praw szefa. Była pracownica banku wywalczyła odszkodowanie

Czytaj więcej >
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .

Praca

Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje

Czytaj więcej >

Praca

Pracujesz zdalnie, pracodawca cię skontroluje i zapłaci więcej. Nowe prawo podpisane

Czytaj więcej >