BiznesINFO.pl
Wyższy abonament RTV od 2021 r.

Arkadiusz Ziolek/East News

Kolejny cios w finanse Polaków. Abonament RTV nie tylko zostaje, będzie jeszcze wyższy

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Mimo apeli o zniesienie przestarzałej opłaty szykuje się podwyżka abonamentu RTV. Nowe opłaty dotkną zarówno posiadaczy radia, jak i telewizora. Przedstawiamy przyszłoroczne stawki.

Wyższy abonament RTV od 2021 r.

Abonament RTV to archaiczna opłata od odbiorników radiowych i telewizyjnych. Czeka ona na każdego, kto figuruje w spisie abonentów. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że każdy posiadacz zarejestrowanego radia i telewizora musi przygotować się na podwyżkę płatności już od 2021 r.

Stawka za korzystanie z telewizora wzrośnie o 1,80 zł, a radia o 0,50 zł w skali miesiąca. Przyszłoroczna opłata za użytkowanie telewizora wyniesie zatem 24,50 zł. W przypadku radia wysokość abonamentu RTV wzrośnie do 7,50 zł, jak podaje portal bankier.pl.

Podwyżka abonamentu RTV najmniej dotkliwa dla niektórych płatników

Również w przyszłym roku na uprzywilejowanej pozycji będą płatnicy, którzy zdecydują się opłacić abonament RTV z góry. Wszystko dlatego, że KRRiT postanowiła podtrzymać dotychczasową dziesięcioprocentową zniżkę. Od 2021 r. opłata za abonament RTV za odbiornik za dwa miesiące z góry wyniesie 14,60 zł, za trzy - 21,60 zł, za sześć - 42,80 zł, a za cały rok - 81 zł.

Każdy kto posiada zarówno radio, jak i telewizor także może skorzystać z promocji. Jeżeli zapłaci za dwa miesiące do przodu to będzie musiał w ramach abonamentu RTV przekazać 47,50 zł. Jeżeli zdecyduje się na opłacenie za trzy miesiące z góry to stawka wyniesie 70,60 zł. W przypadku płatności za sześć miesięcy opłata wzrasta do 139,70 zł. Jeżeli użytkownik zapłaci z góry za 12 miesięcy to zapłaci 264,60 zł.

Warto pamiętać, że z opłacania abonamentu RTV zwolnione są osoby po 57. roku życia i kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi. Poza tym opłata nie dotyczy obywateli, którzy ukończyli 60. rok życia i uzyskali prawo do emerytury, której wysokość jest niższa niż połowa przeciętnego wynagrodzenia w skali miesiąca (aktualnie 5331,47 zł).

Tagi:

Abonament RTVpodwyżka

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >