Abonament RTV
Flickr.com/espensorvik/CC2.0
Autor Oktawian Góral - 7 Października 2020

Poczta wysłała ci ponaglenie do zapłaty abonamentu? Wyjaśniamy, co możesz zrobić

Poczta Polska wysyła ponaglenia do zapłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Nie wszyscy jednak muszą go płacić. Sprawdzamy, kto i na jakich zasadach może uniknąć opłaty.

Poczta Polska masowo rozsyła informacje o konieczności uregulowania opłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Sprawdzamy kto może uniknąć zapłaty. Jak dowiadujemy się z serwisu Fakt.pl, wezwań do zapłaty nie można ignorować. Abonament płacić trzeba, bo tak stanowi prawo. Są jednak osoby, które mogą uniknąć płacenia.

Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuEkspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuCzytaj dalej

Wezwanie za abonament RTV

Zgodnie z polskim prawem każdy, kto posiada odbiornik telewizyjny lub radiowy zobligowany jest do płacenia abonamentu na media publiczne. Przedstawiciele Poczty Polskiej przypominają, że nie mają możliwości umorzenia niezapłaconego abonamentu RTV. Długi tysięcy Polaków rosną. Czasem zdarzy się tak, że ktoś zapomni o wyrejestrowaniu odbiornika, którego nie używa.

Poczta Polska wysyła ponaglenia do zapłaty abonamentu na podstawie danych zawartych w rejestrze odbiorników telewizyjnych i radiowych. Jeżeli nie rozliczymy się z Pocztą we wskazanym przez nią terminie, ta może o całej sprawie zawiadomić urząd skarbowy, który z pomocą komornika odzyska należne pieniądze. Prawnicy radzą jednak by się od ponagleń odwoływać. Jak wskazują, to obowiązkiem Poczty jest udowodnienie, że został nam nadany numer identyfikacyjny, a odbiornik został zarejestrowany. W odwołaniu od ponaglenia powinniśmy zatem wnioskować o przedstawienie oryginału nadania numeru identyfikacyjnego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Koronawirus może objawiać się inaczej u dzieci, niż osób dorosłych. Wirusolog tłumaczy, na co zwrócić uwagę
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

TVP rusza z nowym kanałem. Ma przedstawiać obraz współczesnej PolskiTVP rusza z nowym kanałem. Ma przedstawiać obraz współczesnej PolskiCzytaj dalej

Brak takiego dowodu z naszym własnoręcznym podpisem jest czynnikiem skłaniającym do uznania roszczeń Poczty za bezpodstawne - twierdzą prawnicy cytowani przez Fakt.pl. Kolejnym ważnym powodem do niepłacenia zaległego abonamentu jest prawo do przedawnienia. Uregulować należy wszystkie zobowiązania z ostatnich 5 lat, jednak te starsze powinny zostać umorzone jako przedawnione.

Warto również pamiętać, że zwolnieni z płacenia abonamentu są seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej, kombatanci - inwalidzi wojenni, oraz seniorzy po 60 roku życia, których emerytura jest mniejsza niż 50 proc. średniej krajowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowieka
  2. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News