Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 652,10 zł specjalnego dodatku od państwa. Wyjaśniamy, kto może go otrzymać
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 22.06.2023 14:11

652,10 zł specjalnego dodatku od państwa. Wyjaśniamy, kto może go otrzymać

Pieniądze
Domena publiczna

Serwis Gazeta.pl podaje, że przy spełnieniu kilku warunków, wielu Polaków może otrzymać dodatkowe pieniądze.

652,10 zł dodatku

O dodatek aktywizacyjny w wysokości 652,10 zł mogą wnioskować osoby bezrobotne, aktywnie poszukujące pracy. Według najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w kwietniu 2023 r. wyniosła 5,2 proc., a liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy to 821,9 tys. osób.

Złe informacje dla wielu Polaków. Fiskus upomni się o pieniądze

Dla kogo dodatkowe środki?

Dodatek aktywizacyjny to świadczenie skierowane do osób bezrobotnych z prawem do zasiłku, które samodzielnie znalazły zatrudnienie lub zatrudniły się w niepełnym wymiarze czasu pracy w miejscu wskazanym przez urząd.

Pieniądze wypłacane są z urzędu pracy. Dodatek aktywizacyjny ma zmotywować osobę bezrobotną do kontynuowania swojej aktywności zawodowej. Mogą się o niego ubiegać jedynie osoby, które posiadają prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych.

Zainwestował grosze, teraz jest milionerem. Gigantyczna wygrana Polaka.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Warunkiem otrzymania dodatku jest zarejestrowanie się w urzędzie pracy i przedstawienie odpowiednich dokumentów. Wymagane jest również, żeby taka osoba była wcześniej zatrudniona przez co najmniej 365 dni w ciągu 18 miesięcy. Świadczenie może zostać przyznane, gdy wnioskodawca pracuje w niepełnym wymiarze godzin lub gdy pobiera wynagrodzenie mniejsze niż minimalne.