BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wciąż możesz wystąpić o 500 plus. Czeka cię jednak niemiła niespodzianka

7 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

500 plus. Wraz z końcem października minął termin składania wniosków o świadczenie. Rodzice, którzy nie dostarczyli wniosków do 31 października, mogą nie otrzymać pieniędzy w tym roku.

500 plus - minął ważny termin składania wniosków

500 plus to świadczenie, które pobiera wielu Polaków. 31 października minął termin składania wniosków. Był on o tyle ważny, że od tego zależało, czy świadczenie zostanie wydane jeszcze w tym roku kalendarzowym. Dostarczenie wniosku o 500 plus już w listopadzie sprawia, że urzędnicy mogą rozpatrywać do końca stycznia przyszłego roku - informuje money.pl. Tym samym rodzice, którzy nie zdążyli z wnioskiem do końca października, mogą już nie otrzymać świadczenia w tym roku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i ilość wniosków jest to bardzo prawdopodobne.

Warto przypomnieć, że po zmianach, które zostały wprowadzone w programie Rodzina 500 plus, od 1 lipca br. świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat, niezależnie od dochodu uzyskanego przez rodzinę.

Jak wystąpić o 500 plus?

Wniosek o 500 plus może zostać złożony online, za pośrednictwem serwisu internetowego Empatia, bankowość elektroniczną, a także osobiście w danej instytucji. Dokument można składać w ośrodku pomocy społecznej, urzędzie miasta i gminy, bądź innej jednostce, która została do tego wyznaczona. Wniosek o przyznanie 500 plus można składać w formie pisemnej, w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, a także drogą elektroniczną.

Jeszcze 300 złotych do zgarnięcia - spiesz się

Warto pamiętać, że do 30 listopada 2019 roku można składać wnioski o dołączenie do programu “Dobry Start”. To dodatek dla osób uczących się. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podaje, że z tytułu programu tylko do końca września 2019 roku 4,2 mln uczniów otrzymało już niemal 1,27 mld złotych. Jaka jest kwota świadczenia? Jest to 300 zł netto, czyli objęci programem dostają równo 300 zł - świadczenie nie jest objęte podatkami i składkami.

Aby otrzymać uczniowski dodatek, należy przystąpić do programu. Świadczenie “Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Procedura przystąpienia do programu jest taka sama jak w przypadku 500 plus.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >