Zmień termin nie odwołuj podróży - apel od resortu rozwoju
Pixabay/ivabalk
Autor Maria Glinka - 17 Marca 2020

Ministerstwo Rozwoju ze specjalnym apelem do wszystkich Polaków, którzy planują podróż

Zmień termin nie odwołuj podróży – z takim apelem do obywateli zwróciło się dzisiaj Ministerstwo Rozwoju. Rządzący zwracają uwagę podróżujących, że nawet w tych trudnych momentach pandemii mogą wspierać branżę turystyczną.

Zmień termin nie odwołuj podróży – uratuje turystykę?

Zmień termin nie odwołuj podróży to akcja zainagurowana przez Ministerstwo Rozwoju na Twitterze. Władza radzi, aby turyści zerknęli w kalendarze i rozważyli zmianę terminu urlopu, a nie całkowitą rezygnację z niego. Taka decyzja może „pomóc branży i wspomóc gospodarkę” – czytamy na portalu.

To już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaTo już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaCzytaj dalej

Wiceszef resortu zwrócił się z prośbą o cierpliwe obserwowanie sytuacji i niepodejmowanie pochopnych decyzji w związku z zaplanowanymi wyjazdami. Należy zachować jednak rozsądek i mieć na uwadze zagrożenia, jakie mogą wynikać z przebywania w regionach szczególnie dotkniętych koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć

Celem poprawa kondycji branży turystycznej

Akcję „ocalenia turystyki” popiera Polska Organizacja Turystyczna, która również zwróciła się ze specjalnym apelem do swoich odbiorców. Jest to organizacja rządowa, która podlega resortowi rozwoju, a jej celem jest promowanie Polski w kraju i za granicą jako miejsca atrakcyjnego turystycznie.

Jest błąd w twoim zeznaniu e-PIT. Będziesz miał problem z ulgą na dzieciJest błąd w twoim zeznaniu e-PIT. Będziesz miał problem z ulgą na dzieciCzytaj dalej

Komunikat wystosowany do wszystkich podróżujących ma na celu poprawę sytuacji, w której znalazła się branża turystyczna. Jest to bowiem obszar, który obok transportu, gastronomii i sektora rozrywki najbardziej odczuwa negatywne skutki wywołane przez pandemię – podaje bankier.pl.

O tym, że sytuacja w turystyce jest poważna świadczą przede wszystkim liczby. Wiceminister rozwoju przyznał, że „straty nie są liczone w milionach, a w miliardach” – pisze rmf24.pl.

Nowa akcja resortu ma na celu przeciwdziałanie rezygnacjom z podróży, których w ostatnim czasie anulowano ok. 80-90 procent. Wiceszef oznajmił, że polska turystyka jest w tym momencie „zdewastowana”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  2. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News