BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Od czwartku obowiązek zakrywania twarzy. Rzecznik ujawnił, jak długo może obowiązywać

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Od jutra wchodzi w życie rozporządzenie, które nakłada obowiązek zakrywania twarzy w przestrzenie publicznej. Jak długo ten nakaz będzie obowiązywał? Ze słów rzecznika rządu Piotra Müllera wynika, że będziemy musieli się do maseczek bądź innych nakry

Zakrywanie twarzy – do kiedy?

Obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej wchodzi w życie w czwartek 16 kwietnia. Do kiedy będzie obowiązywał? Pytanie tej treści usłyszał rzecznik rządu Piotr Müller, który gościł w środę w TVP 1.

Wygląda na to, że będziemy musieli przyzwyczaić się do noszenia maseczek (bądź innych nakryć twarzy), gdyż – jak powiedział rzecznik – będzie to jeden z dłuższych obowiązków, który wynika z sytuacji epidemicznej.

– Jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy, będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji, po to, abyśmy mogli wrócić do nowej rzeczywistości gospodarczej, po to, żebyśmy mogli lepiej funkcjonować, wrócić do pewnej normalności, te rygory epidemiczne muszą mieć charakter powszechny – powiedział Piotr Müller.

– Sens noszenia maseczek, zasłaniania ust jest wtedy, gdy ma on charakter powszechny w przestrzeni publicznej – dodał rzecznik rządu.

Gdzie z zakrytą twarzą?

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania twarzy ma obowiązywać: w środkach transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych (w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach); na terenach zieleni i leśnych, na plażach i bulwarach. Nie musimy natomiast zasłaniać twarzy w miejscu pracy.

Zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa będą dzieci poniżej drugiego roku życia oraz osoby, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu albo niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

Podobne artykuły

Rekordowe zainteresowanie 300 plus

Polska i świat

Resort rodziny dla Biznes Info: ponad 1,5 mln wniosków o 300 plus

Czytaj więcej >
Rok bonu turystycznego

Polska i świat

Rok bonu turystycznego. Wiemy ilu Polaków skorzystało

Czytaj więcej >
Nord Stream 2

Polska i świat

USA i Niemcy doszły do porozumienia w sprawie Nord Stream 2

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

ZUS już w tym tygodniu wypłaci wyprawki z programu Dobry Start

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

PGNiG zamieściło specjalny komunikat. Niebezpieczeństwo nie czyha już tylko pod drzwiami

Czytaj więcej >
Powodzie

Polska i świat

Powódź spędza sen z powiek wielu Polakom. Małopolska i Podkarpacie najbardziej zagrożone

Czytaj więcej >