Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Zakopane wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu w nocy
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 17.09.2022 09:05

Zakopane wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

góry tatry
East News

Radni w Zakopanem poparli przepisy w sprawie ograniczeń sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Napoje alkoholowe będzie można wypić wyłącznie w lokalach gastronomicznych. 

Zakaz sprzedaży alkoholu w Zakopanem 

Mieszkańcy Zakopanego i Rada Miasta byli zaniepokojeni bójkami oraz zaśmiecaniem terenów miejskich przez turystów nadużywających alkoholu. Rada Miasta Zakopane opracowała zatem ustawę dotyczącą ograniczenia nocnej sprzedaży napojów procentowych. 

“Za” głosowało 11 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a 6 nie brało udziału w głosowaniu. 

Zaproponowany przepis wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach oraz na stacjach benzynowych między godziną 23.00 a 6.00. Napoje procentowe będzie można kupić wyłącznie w lokalach gastronomicznych

Radni liczą, że uchwała pozwoli działać przedsiębiorcom, ale wprowadzi ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców. W samym lipcu odnotowano 70 interwencji policji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej, podaje Polsat News.

Przewodniczący rady miasta ma 7 dni na wysłanie uchwały do Urzędu Wojewódzkiego, a ten do 14 dni opublikuje ją w Dzienniku Urzędowym. Prawdopodobnie uchwała wejdzie w życie za miesiąc.

Turystyka w Zakopanem

Zakopane to miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim oraz największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr. W Zakopanem mieszka około 28 tysięcy osób, a podczas najbardziej obleganych weekendów w mieście przebywa jednocześnie 250 tysięcy turystów.