fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 28.05.2018. n/z Dwie panie rozmawiaja na lawce.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 24 Października 2020

Wystarczy, że spotkasz pod blokiem sąsiadów i chwilę porozmawiasz. Mandat może być bardzo dotkliwy

Zakaz spotkań powyżej 5 osób budzi wątpliwości wielu Polaków. Jak się okazuje, najczęstsze wątpliwości dotyczą kwestii sytuacji, w których zakaz spotkań obowiązuje. Kiedy możemy dostać mandat za spotkania w większym gronie?

Zakaz spotkań budzi wątpliwości

Rząd wprowadził nowe obostrzenia na terenie całego kraju, a w nich zapis o zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób. Co oznacza taki zapis w praktyce? Polacy w większości martwią się o to, co dokładnie oznacza ów przepis w praktyce.

Portal money.pl wyszedł naprzeciw wszelkim wątpliwościom i wyjaśnia, że spotkania można organizować, jednakże wprowadzony zakaz spotkań dotyczy przede wszystkim zgromadzeń i demonstracji zgłoszonych odpowiednim władzom. O czym jeszcze warto pamiętać w tym kontekście?

Wobec najnowszych przepisów wszelkiego rodzaju zgromadzenia, np.: nocne strajki przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, są nielegalne. Jednakże przepis wyłącza spod zakazu spotkań kilka sytuacji.

Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówWładza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówCzytaj dalej

Jak się okazuje, zakaz spotkań nie dotyczy narad służbowych oraz imprez i spotkań do 20 osób, które odbywają się w miejscu zamieszkania organizatora imprezy. W związku z tym możemy zrobić imprezę u siebie w domu, jednakże nie możemy zrobić tego w wynajętej sali w lokalu. Jakie są inne sposoby na ominięcie zakazu spotkań?

DZISIAJ GRZEJE:

1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
2. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie
3. Specjalny zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd tłumaczy, dlaczego tym razem go nie da

Zakaz spotkań w różnych sytuacjach

Portal money.pl podaje, że zakaz spotkań można ominąć także organizując obiad w hotelowej restauracji. "Tylko one mogą podawać posiłki do stołu, pod warunkiem, że gość ma wykupiony nocleg. A jeśli nie mamy tyle pieniędzy, by do obiadu dokupować sobie dobę hotelową, możemy spotkać się na szkolnej stołówce. One również są wyłączone z zakazów", informuje sprytnie.

Pod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichPod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichCzytaj dalej

Niestety, problem istnieje w kwestii zabawy tanecznej. Obecnie dyskoteki mają zakaz organizowania tzw. potańcówek, więc tutaj możemy zdać się na domówkę. Przypomnijmy, że jedyną opcją na taniec poza domem jest jeszcze udział w zajęciach sportowych klubów tanecznych.

Na szczęście rząd nie zakazał spotkań kulturalnych i wciąż obowiązuje zasada maks. 25 proc. zapełnienia widowni. Rząd nie zamknął kościołów, jednakże udział w liturgii może brać udział jedna osoba na 7 mkw. Przypomnijmy, że decyzja w kwestii 1 listopada wciąż pozostaje otwarta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  2. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  3. Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem
  4. Trzy marki aut, 200 tysięcy z poważnymi usterkami. Ale w większości chodzi o jednego producenta
  5. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  6. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News