Zakaz handlu w niedziele nie będzie dotyczył stacji paliwowych
fot. Pece / Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Stycznia 2020

Zakaz handlu w niedzielę na stacjach benzynowych. Rząd w końcu zabrał głos

Zakaz handlu w niedziele nie będzie dotyczył stacji benzynowych - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Również Państwowa Inspekcja Pracy zdementowała informacje o tym, że żąda zaostrzenia przepisów dotyczących zakazu handlu.

Zakaz handlu nie obejmie stacji benzynowych

Właściciele stacji benzynowych mogą spać spokojnie. Zakaz handlu w niedziele w nie będzie dotyczył stacji paliwowych. Rzekome zaostrzenie przepisów, o którym informują media od kilkunastu godzin, zostało zdementowane przez MRPiPS.

- To plotka, nie planujemy żadnych prac w tym zakresie - powiedział w rozmowie z Business Insider Polska Stanisław Szwed, wiceminister pracy. I zapewnia, że w ministerstwie nie są prowadzone żadne prace nad zmianami w zakresie zakazu handlu w niedziele.

- To o czym rozmawiamy z partnerami społecznymi, to ewentualne doprecyzowanie przepisów w zakresie sklepów działających jako placówki pocztowe i kwestii zatrudniania rodziny - przyznał na łamach BIP Stanisław Szwed.

Wszystko jest już jasne

BIP informuje, że także Państwowa Inspekcja Pracy nie zajmuje się tematem, jakim jest zakaz handlu w niedziele na stacjach paliw. Całe zamieszanie wzięło się z pewnego zapisu w raporcie z działania PIP za 2018 rok, w którym pojawiły się słowa o rekomendacji “rozważenia zmian”. Teraz już wiadomo, że nie dojdzie do zmian w tym zakresie i jedyne, czego można się spodziewać, to zmiany w działaniu miejsc ze statusem placówek pocztowych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News