Zakaz handlu w niedziele nie będzie dotyczył stacji paliwowych
fot. Pece / Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Stycznia 2020

Zakaz handlu w niedzielę na stacjach benzynowych. Rząd w końcu zabrał głos

Zakaz handlu w niedziele nie będzie dotyczył stacji benzynowych - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Również Państwowa Inspekcja Pracy zdementowała informacje o tym, że żąda zaostrzenia przepisów dotyczących zakazu handlu.

Zakaz handlu nie obejmie stacji benzynowych

Właściciele stacji benzynowych mogą spać spokojnie. Zakaz handlu w niedziele w nie będzie dotyczył stacji paliwowych. Rzekome zaostrzenie przepisów, o którym informują media od kilkunastu godzin, zostało zdementowane przez MRPiPS.

- To plotka, nie planujemy żadnych prac w tym zakresie - powiedział w rozmowie z Business Insider Polska Stanisław Szwed, wiceminister pracy. I zapewnia, że w ministerstwie nie są prowadzone żadne prace nad zmianami w zakresie zakazu handlu w niedziele.

- To o czym rozmawiamy z partnerami społecznymi, to ewentualne doprecyzowanie przepisów w zakresie sklepów działających jako placówki pocztowe i kwestii zatrudniania rodziny - przyznał na łamach BIP Stanisław Szwed.

Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżkiWyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżkiCzytaj dalej

Wszystko jest już jasne

BIP informuje, że także Państwowa Inspekcja Pracy nie zajmuje się tematem, jakim jest zakaz handlu w niedziele na stacjach paliw. Całe zamieszanie wzięło się z pewnego zapisu w raporcie z działania PIP za 2018 rok, w którym pojawiły się słowa o rekomendacji “rozważenia zmian”. Teraz już wiadomo, że nie dojdzie do zmian w tym zakresie i jedyne, czego można się spodziewać, to zmiany w działaniu miejsc ze statusem placówek pocztowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News