Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zakaz handlu w niedzielę na stacjach benzynowych. Rząd w końcu zabrał głos
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 14.01.2020 01:00

Zakaz handlu w niedzielę na stacjach benzynowych. Rząd w końcu zabrał głos

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Zakaz handlu nie obejmie stacji benzynowych

Właściciele stacji benzynowych mogą spać spokojnie. Zakaz handlu w niedziele w nie będzie dotyczył stacji paliwowych. Rzekome zaostrzenie przepisów, o którym informują media od kilkunastu godzin, zostało zdementowane przez MRPiPS.

- To plotka, nie planujemy żadnych prac w tym zakresie - powiedział w rozmowie z Business Insider Polska Stanisław Szwed, wiceminister pracy. I zapewnia, że w ministerstwie nie są prowadzone żadne prace nad zmianami w zakresie zakazu handlu w niedziele.

- To o czym rozmawiamy z partnerami społecznymi, to ewentualne doprecyzowanie przepisów w zakresie sklepów działających jako placówki pocztowe i kwestii zatrudniania rodziny - przyznał na łamach BIP Stanisław Szwed.

Wszystko jest już jasne

BIP informuje, że także Państwowa Inspekcja Pracy nie zajmuje się tematem, jakim jest zakaz handlu w niedziele na stacjach paliw. Całe zamieszanie wzięło się z pewnego zapisu w raporcie z działania PIP za 2018 rok, w którym pojawiły się słowa o rekomendacji “rozważenia zmian”. Teraz już wiadomo, że nie dojdzie do zmian w tym zakresie i jedyne, czego można się spodziewać, to zmiany w działaniu miejsc ze statusem placówek pocztowych.