Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?
eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak
Autor Radosław Święcki - 12 Czerwca 2020

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Zakaz handlu w niedziele zawieszony? Takie rozwiązanie polskiemu rządowi rekomenduje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Z podobnymi apelami do rządzących wystąpiły niedawno środowiska przedsiębiorców.

Zakaz handlu – rząd posłucha OECD?

OECD opublikowała raport, w którym przedstawia polskiemu rządowi sugestie odnośnie tego, jak zwalczać ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa – informuje portal Gazeta.pl.

Eksperci organizacji wskazują, że sektor detaliczny może być wsparty poprzez czasowe zawieszenie zakazu handlu w niedzielę. W ich ocenie wstrzymanie zakazu handlu, a także innego sztandarowego rozwiązania rządu Prawa i Sprawiedliwości, czyli podatku bankowego jest wskazana z uwagi na spadającą konsumpcje.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie z apelem o czasowe przywrócenie handlu w niedzielę wystąpiła Rada Przedsiębiorczości. Organizacja chce, by sklepy zostały otwarte w niedzielę w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i 180 dni po jego odwołaniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

- Apelujemy więc o otwarcie sklepów w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego oraz przez 180 dni po jego odwołaniu. Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów – napisała w apelu Rada Przedsiębiorczości.

Przypomnijmy, że forsowany przez NSZZ „Solidarność” zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie w marcu 2018 roku. Początkowo (od marca do grudnia 2018 r.) sklepy były otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, zaś w 2019 roku już tylko w ostatnią. W tym roku zakaz handlu obejmuje niemal wszystkie niedziele w roku, poza kilkoma wyjątkami. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie 28 czerwca, czyli w pierwszą wakacyjną niedzielę.

IMGW ostrzega całą Polskę. Zaczęło się już około 10:00 w WielkopolsceIMGW ostrzega całą Polskę. Zaczęło się już około 10:00 w WielkopolsceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiNajbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News