BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wynajem toalety przenośnej. Ile może Cię to kosztować?

17 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Wynajem toalety przenośnej to często konieczność, przynajmniej przy realizacji masowych eventów, lub imprez okolicznościowych w plenerze. Jakie ceny mają toalety przenośne i czy musi to być Toi Toi?

Jeżeli w głowie nam impreza okolicznościowa, albo budowa domu, to powinniśmy zadbać o toaletę dla potencjalnych gości, bądź budowlańców. Możemy zastanowić się nad wynajmem toalety, ale możliwe jest także kupno urządzenia. 

Wynajem toalety przenośnej, nie tylko Toi Toi 

Chociaż myśląc "toaleta przenośna" zdecydowana większość z nas widzi przez oczami logo "TOI TOI", to na rynku jest wiele firm, które oferują wynajęcie toalety przenośnej. Chociaż z reguły mają dużo mniejszy asortyment produktów, to w ofercie do wynajmu jest także obsługa sanitarna toalet. 

Wynajem toalety przenośnej w Warszawie i okolicach oscyluje wokół 100 - 200 zł za 1 szt. na okres miesiąca. Do tego najczęściej należy doliczyć  dodatkowy koszt opróżnienia zbiornika toalety, chociaż czasem jest ona wliczona w cenę. Cena może różnić się także od lokalizacji, pory roku, albo też ilości toalet, które chcemy jednocześnie wynająć. Obsługa sanitarna toalet może także odbywać się w różnych odstępach czasowych, wtedy też cena ulega zmianie. Powinniśmy jednak liczyć się z kosztem ok. 50 zł za jednorazową usługę tego typu. 

Kupno toalety przenośnej i cena takiej inwestycji 

Wynajem toalety przenośnej nie jest oczywiście jedyną opcją, możemy sami ją kupić i zadbać o serwis sanitarny. Koszt takiej inwestycji, to średnio 1500 - 2000 zł, za jedną sztukę. Tutaj cena jest zależna jest także od jakości, czy mamy do czynienia z obiektem nowym, czy też z używanym.

Ogólnie jednak czy też kupno, czy wynajem toalety przenośnej nie powinien być zbyt problematyczny, ponieważ jest to rynek o stosunkowo dużym poziomie konkurencji i na pewno możemy wynegocjować optymalne ceny. 

Rodzaje toalet przenośnych

To jak różnorakie tolety przenośne oferują producenci, może zaskoczyć. Prym wiedzie tutaj Toi Toi, którego toalety dzielą się na wiele kategorii. Firma umożliwia wynajem toalet w wersjach z oświetleniem wewnątrz, wieszakami na ubranie, itp. Można wynająć, bądź kupić także same piusuary, umywalki, a nawet toaletę przenośną przeznaczoną do użytku dla dzieci. Produenci i dostawcy, którzy nie mają takiej szerokiej oferty starają się to nadrobić różnorakimi promacjami np. przy czyszczeniu zbiorników, czy też darmowej dostawie. 

Należy pamiętać, że wraz z organizacją imprezy masowej, często potrzeba toalet przerznaczonych m.in. dla użytkowników niepełnosprawnych i dzieci.

Podobne artykuły

Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.06.2020. n/z Polskie banknoty z dziura po srodku - dziura budzetowa.

Finanse

Balcerowicz ujawnił, ile naprawdę wynosi dziura budżetowa. Porażająca kwota deficytu

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.08.2018. n/z Portfel z kartami platniczymi i pieniedzmi.

Finanse

Banki rzuciły się na naszą kasę. Ściągną opłaty od kolejnych usług

Czytaj więcej >
Bank ING, karta visa, mastercard.

Finanse

Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy

Czytaj więcej >
sklep-pixabay-bettypalm

Finanse

Rz: Rząd będzie chciał przejąć sieć sklepów? Analitycy mówią o Żabce i Tesco

Czytaj więcej >