BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pawłowicz ostro o Owsiaku. Wprost zniechęca do wpłacania na WOŚP
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:32

Pawłowicz ostro o Owsiaku. Wprost zniechęca do wpłacania na WOŚP

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 20.11.2019. Sejmowa komisja sprawiedliwosci i praw czlowieka opiniuje wnioski w sprawie wyboru Krystyny Pawlowicz i Stanislawa Piotrowicza na stanowiska sedziow Trybunalu Konstytucyjnego. N/z: Krystyna Pawlowicz
Jakub Kaminski/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co Pawłowicz napisała na Twitterze na temat WOŚP

  • Jak zareagowali internauci

  • Na co zostaną przeznaczone pieniądze WOŚP

WOŚP w ogniu krytyki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to już 29-letnia tradycja, która zapisała się na stałe w kalendarzu polskich imprez i wydarzeń społecznych. Od 1993 roku inicjatywa zyskała niewyobrażalne rozmiary. Na zbiórkę wpłacają osoby z całego świata i do akcji chętnie dołączają osoby znane i lubiane.

Nie wszystkim jednak podoba się idea pomagania innym. Najlepszym przykładem takiej postawy jest niedawna poseł PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz, która zamieściła na Twitterze post, w którym stara się przekonać internautów, by nie przekazywali pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka.

"31 stycznia J. OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą POLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację. NIE DAJĘ na WOŚP, ani na J.OWSIAKA! WSPIERAM dobroczynność CARITAS!" [zachowano oryginalną pisownię] - napisała Pawłowicz i zamieściła pod postem hasztag #NieDajęNaOwsiaka.

Trudno powiedzieć skąd tak wielka nienawiść Pawłowicz do szczytnej inicjatywy, jednak jedno jest pewne - tak samo jak nikt nie zmusza nikogo, by na WOŚP wpłacał, tak samo nikt nie powinien nikogo do tego zniechęcać. Zbiórka jest bowiem dobrowolna, zatem każdy może decydować samodzielnie o tym, jak i czy w ogóle zamierza wspierać inicjatywę.

Internauci bronią WOŚP

Na odpowiedzi internautów poruszonych słowami byłej posłanki nie trzeba było długo czekać. W komentarzach pod tweetem Pawłowicz pojawiły się słowa oburzenia, np.:

"Ohydny wpis aktywnego polityka, który gra rolę 'sędziego'. Gra bardzo nieudolnie", "Jesteś chamską hejterką, a nie sędzią", czy "To podłość i bezczelność! Jak Pani nie wstyd! Jako matka wcześniaka, którego życie ratował sprzęt WOŚP, wiem doskonale ile ta fundacja zrobiła dobrego! Pani nie wie jak to jest bać się o zdrowie dziecka, ale przypominam, że WOŚP zbiera też pieniądze dla osób starszych jak Pani!" - pisali internauci, których komentarze zebrał portal Na Temat.

29. finał WOŚP

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Tym razem zebrane pieniądze będą przeznaczone na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na cele charytatywne. Zbiórka organizowana przez naszą grupę mediową - IBERION - jest dostępna POD TYM LINKIEM. Wystarczy tylko chwila, by okazać serce.