Wi-Fi 6E już niebawem
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 25 Kwietnia 2020

Rewolucja dla sieci bezprzewodowej. Wi-Fi będzie działać na 6 GHz i to już niebawem

Wi-Fi będzie działać szybciej już niedługo? Niewykluczone, ponieważ wielkimi krokami zbliża się nowy standard Wi-Fi 6E, który ma odblokować zapychającą się częstotliwość. Jest to największa zmiana od ponad 20 lat.

Wi-Fi kolejny raz zmodyfikowane

Wi-Fi bez zakłóceń dla każdego będzie możliwe dzięki wprowadzeniu nowego standardu Wi-Fi 6E. Ten nowy mechanizm komunikacji bezprzewodowej pracuje już na trzeciej częstotliwości.

Początkowo Wi-Fi działała na falach w częstotliwości 2,4 GHz, a od kilku lat także 5 GHz. Nowy standard Wi-Fi 6E ma nadawać na paśmie 6 GHz (a w zasadzie między 5925 MHz a 7125 MHz). Teoretyczna prędkość będzie wynosiła 9,6 Gb/s – podaje next.gazeta.pl.

Wdrożenie nowego mechanizmu jest związane z coraz większą liczby urządzeń, które pracują w oparciu o Wi-Fi. Moduły łączności można znaleźć nie tylko w smartfonach czy laptopach, ale także w telewizorach, zegarkach, lodówkach, robotach odkurzających czy pralkach. Niezbędne więc jest odblokowanie zacinających się częstotliwości i odpowiedzią na to ma być właśnie Wi-Fi 6E.

Szumowski o szczycie zachorowań. Długo jeszcze poczekamySzumowski o szczycie zachorowań. Długo jeszcze poczekamyCzytaj dalej

Kiedy ruszy nowy standard?

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała już zgodę na wykorzystanie nowej częstotliwości, co oznacza, że jeszcze w tym roku będzie możliwość korzystania z Wi-Fi 6E. Prawdopodobnie pod koniec 2020 r. w sklepach będzie można znaleźć pierwsze produkty z logo Wi-Fi 6E, które będą obsługiwały sieć we wszystkich trzech dostępnych częstotliwościach.

Jednak więcej sprzętów, które pozwolą na korzystanie z Wi-Fi 6E, będzie dostępnych dopiero w 2021 r.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Nadchodzi druga rewolucja

Pierwszym ważnym krokiem w odblokowywaniu zakłóconych przesyłów danych było uruchomienie częstotliwości 5 GHz, która zapewnia większe prędkości (nawet do 750 Mb/s).

Kolejnym etapem w zapewnianiu szybkiej i stabilnej łączności będzie Wi-Fi 6E. Eksperci twierdzą, że wielokrotnie poszerzenie możliwości sieci w postaci dodania do obecnych 400 Mhz kolejnych 1200 Mhz powoduje, że wprowadzenie Wi-Fi 6E to najważniejsza decyzja dotycząca częstotliwości od 20 lat.

Biedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychBiedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News