WHO z dobrymi informacjami dotyczącymi koronawirusa
Pikist
Autor Radosław Święcki - 29 Września 2020

Wspaniałe wieści od WHO. Kamień milowy w walce z pandemią

Poducenci Abbott i SD Biosensor porozumieli się z Fundacją Billa i Melindy Gatesów w sprawie wyprodukowania 120 mln tanich, szybkich i łatwych w użyciu testów diagnostycznych na COVID-19, które mają być dostępne głównie w mniej zamożnych krajach. Według władz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mamy do czynienia z kamieniem milowym w walce z pandemią koronawirusa.

Szef WHO: Kamień milowy w walce z pandemią

O produkcji 120 mln tanich, szybkich i łatwych w użyciu testów diagnostycznych na COVID-19 informuje za BBC Interia.pl. Porozumieli się w tej kwestii z Fundacją Billa i Melindy Gatesów producenci Abbott i SD Biosensor. Według szefa WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa mamy do czynienia z kamieniem milowym w walce z pandemią koronawirusa.

Według wstępnych szacunków cena jednego testu ma wynieść 5 dolarów, nie można jednak wykluczyć, że ostatecznie będzie ona jeszcze niższa. Zaletą testów, jak zauważa Interia.pl jest to, że zapewniają wiarygodne wyniki w ciągu maksymalnie 30 minut, a nie godzin lub dni.

Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiejResort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiejCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Szybka weryfikacja pozwoli radykalnie zwiększyć możliwość wykrywania przypadków koronawirusa w krajach o niskich i średnich dochodach. Testy mają być dostępne w 133 krajach na świecie, w tym w Ameryce Łacińskiej, która jak przypomina portal jest obecnie regionem najbardziej dotkniętym pandemią pod względem śmiertelności i wskaźników zakażeń. Dotychczas długi okres między przystąpieniem do testu a uzyskaniem wyniku utrudniały w wielu krajach próby kontrolowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Z opublikowanych dziś rano danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa przekroczyła milion (1 000 825), zaś zakażonych na całym świecie zostało ok. 33,3 mln osób. Wyzdrowiało zaś ponad 23 mln osób.

Miał koszmar, wezwał więc policję. Teraz 60-latek musi zapłacić mandatMiał koszmar, wezwał więc policję. Teraz 60-latek musi zapłacić mandatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News