Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Na wakacje jednak samolotem. Popularne linie lotnicze otwierają połączenia na aż 20 kierunków, jest już termin
Radosław Święcki
Radosław Święcki 25.05.2020 02:00

Na wakacje jednak samolotem. Popularne linie lotnicze otwierają połączenia na aż 20 kierunków, jest już termin

Lufthansa od czerwca uruchamia wakacyjne kierunki
wikipedia/Adrian Grycuk

Lufthansa uruchamia wakacyjne kierunki

Wszystko wskazuje na to, że w tegoroczne wakacje będzie możliwość dotarcia w poszczególne kierunki samolotem. Niemiecki przewoźnik lotniczy Lufthansa poinformował, że od połowy czerwca zamierza wznowić połączenia aż na 20 kierunkach.

Loty międzynarodowe, które wrócą do rozkładu przewoźnika – jak informuje Business Insider - obejmują przede wszystkim wakacyjne kierunki, takie jak m.in. Kreta, Rodos, Faro, Majorka, Ibiza, Malaga, czy Wenecja.

Wszystkie loty będą realizowane z Frankfurtu nad Menem, gdzie znajduje się największe niemieckie lotnisko.

O uruchomieniu kolejnych kierunków Lufthansa ma poinformować pod koniec przyszłego tygodnia. Portal przypomina, że blisko dwa tygodnie temu niemiecki przewoźnik lotniczy poinformował o wznowieniu od czerwca lotów do Los Angeles, Toronto czy Bombaju. Tym samym Lufthansa wznowi działalność, którą musiała zawiesić z powodu koronawirusa, co w oczywisty sposób wpłynęło na pogorszenie sytuacji finansowej przewoźnika. Lufthansa prowadzi rozmowy z rządem odnośnie pomocy finansowej wartej ok. 9 mld euro. W zamian rząd ma otrzymać 20 proc. udziałów firmy.

Tagi: wakacje Niemcy