Strajk Kobiet we Wrocławiu, 23.10.20
biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 24 Października 2020

Pod osłoną strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkich

Ustawa o szczepieniach wzbudza kontrowersje ogromnej części społeczeństwa. Jak się okazuje, Sejm pod osłoną wczorajszych protestów, przegłosował niepokojący zapis dotyczący szczepień. Czy to kolejny poziom piekła, które chce zgotować swoim obywatelom rząd?

Ustawa o szczepieniach budzi kontrowersje

W Polsce szczepienia na wybrane choroby są obowiązkowe, a ich wykonywanie realizowane jest zgodnie z przyjętym kalendarzem. Obowiązkowe szczepienia dotyczą dzieci i młodzieży do 19. roku życia. Kto odpowiada ze szczepienia dzieci?

Obowiązek szczepienia dzieci spoczywa na prawnych opiekunach oraz lekarzu rodzinnym. W naszym kraju obowiązkowe szczepienia wykonuje się przeciw gruźlicy, błonicy, zakażeniom pneumokokowym, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B.

Rodzice mogą zaszczepić swoje dzieci także odpłatnie przeciwko grypie czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Obecnie cały czas dyskutowany jest temat obowiązkowego szczepienia przeciwko koronawirusowi.

W związku z tym rząd przystąpił do działania i pod przykrywką tematu aborcji, w nocy Sejm przepchnął nowelizację części ustaw w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19. Jak się okazuje, znowelizowana została także ustawa o szczepieniach.

Pobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądzePobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
2. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie
3. Specjalny zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd tłumaczy, dlaczego tym razem go nie da

Ustawa o szczepieniach z nowym brzmieniem

Portal wPolityce.pl cytuje art. 13 uchwalonej ustawy, który mówi o tym, że "w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wprowadza się następujące zmiany: […] w art. 46 b a) pkt 4. otrzymuje brzmienie: "obowiązek poddania się badaniom lekarskim przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie", b) po pkt 4 dodaje się pkt 4a w brzmieniu: "4a) obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych i zabiegów". Co to oznacza w praktyce?

Wygląda na to, że Polacy będą obowiązkowo musieli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że rząd de facto nie sprecyzował czym są owe środki profilaktyczne i zabiegi, jednakże w praktyce bardzo często są to szczepienia.

Portal wPolityce.pl przypomina, że z informacji podawanych przez ekspertów wynika, że pierwsze szczepionki na COVID-19 mogą być niebezpieczne dla ludzi. Szczepionki chronią ludzi, jednakże tylko wtedy, gdy są one sprawdzone i bezpieczne. Niestety, w koronawirus jest nową chorobą, o której nadal niewiele wiadomo.

W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićW Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  2. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  3. Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem
  4. Trzy marki aut, 200 tysięcy z poważnymi usterkami. Ale w większości chodzi o jednego producenta
  5. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  6. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News