Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Urząd Skarbowy skonfiskował wiele samochodów. Można je wylicytować w bardzo okazyjnych cenach
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.04.2023 19:48

Urząd Skarbowy skonfiskował wiele samochodów. Można je wylicytować w bardzo okazyjnych cenach

parking
Domena publiczna

Wraz z nadejściem wiosny wielkie wyprzedaże ogłosiła skarbówka. W kilku punktach w kraju można zakupić na licytacjach m.in. luksusowe auta.

Wylicytuj Mercedesa

Urzędy skarbowe najczęściej konfiskują pojazdy, których właściciele nie byli w stanie spłacić swojego zadłużenia. Jakiś czas po konfiskacie auta trafiają na aukcje, organizowane oczywiście przez fiskusa.

Taka sytuacja ma miejsce w kilku punktach w kraju. Jak podaje portal poranny.pl, Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku wystawił kilka pojazdów na sprzedaż w drodze licytacji ustnej.

Na liście, obok ciągników siodłowych i naczep, znalazło się również luksusowe auto. Mowa o Mercedesie ML 300 z 2011 roku, którego cena wywoławcza wynosi 31 425 zł. Według portalu poranny.pl, licytacja odbędzie się 25 kwietnia o 10:30 w Oddziale Celnym w Białymstoku.

Będą problemy z odbiorem telewizji TVP, TVN, Polsat i TV Trwam

W ofercie również Porsche

Tymczasem na południu kraju podobną wyprzedaż organizuje małopolski oddział Krajowej Administracji Skarbowej. Jak wynika z informacji portalu sadeczanin.info, na sprzedaż wystawiono prawdziwy sportowy rarytas.

Chodzi o Porsche Panamera GTS z rocznika 2013. Cena wywoławcza pojazdu wynosi prawie 132 tys. zł, ale nie należy się zrażać - bardzo prawdopodobne jest, że zostanie obniżona.

Cena może pójść w dół

Magdalena Koboz z biura prasowego małopolskiego KAS w rozmowie z portalem sadeczanin.info wyjawiła, że obecna cena wywoławcza obowiązuje w pierwszym terminie. Jeżeli pojazdu nie uda się sprzedać, zostaje ona obniżona do połowy. 

Termin licytacji Porsche wyznaczono na koniec maja. Zarówno w Białymstoku, jak i w Małopolsce, należy wpłacić wadium aby przystąpić do licytacji.

Tagi: Fiskus