AXA może wycofać się z Polski
Kenneth Allen
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Października 2019

Gigant ubezpieczeń szykuje się na wyjście z Polski. Zamierza sprzedać biznes

Ubezpieczenia w Polsce mogą stracić solidną markę. Francuska firma ubezpieczeniowa AXA może zakończyć swoją działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji. Dzięki temu spółka mogłaby przejść restrukturyzację i skupić się na ekspansji rynku azjatyckiego.

Ubezpieczenia w Polsce bez AXA?

AXA szykuje się na wyjście z Polski. Firma, która oferuje ubezpieczenia może wyjść z naszego kraju. O sprawie poinformowała agencja Reuters, powołując się na anonimowe źródło informacji. Gigant ubezpieczeń myśli o zakończeniu działalności w Polsce, Czechach i na Słowacji. Skąd taka decyzja? Przyczyna może leżeć w planach firmy. AXA ma plany restrukturyzacji, a także zamierza się skoncentrować na działalności w Azji. Agencja podkreśla, że potencjalne wyjście francuskiej firmy ubezpieczeniowej z Europy Środkowej może spowodować sprzedaż oddziałów aktualnej lokalnej konkurencji.

AXA może wycofać się z Polski

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

AXA nie komentuje informacji

Polscy przedstawiciele AXA na razie nie komentują informacji, która obiegła media.

AXA to francuska firma ubezpieczeniowa, działająca we wszystkich działach ubezpieczeń, w tym ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia chorobowe, majątkowe, komunikacyjne i inne. Firma jest jednym ze światowych liderów na rynku ubezpieczeń. Spółka zajmuje się też doradztwem inwestycyjnym - Axa Investment Managers. Główna siedziba firmy znajduje się w dzielnicy La Défense, w Paryżu.

Na polski rynek firma weszła pod koniec 2006 roku i rozpoczęła swoją działalność od oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dla osób fizycznych oferowanych w modelu direct, czyli przez telefon i Internet. Firma prowadzi działalność w formie oddziału o nazwie Avanssur SA i posługuje się marką AXA Direct.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Chłopiec wysłał list do zmarłego taty. Kilka dni później listonosz przyniósł odpowiedź
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News