Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Tylko do 1 lutego możesz złożyć wniosek. Później za prąd się nie wypłacisz
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 31.01.2023 15:46

Tylko do 1 lutego możesz złożyć wniosek. Później za prąd się nie wypłacisz

wyłączanie prądu-prąd-ceny prądu-gniazdko-iberion
Domena publiczna

Mieszkańcy gospodarstw domowych, którzy do ogrzewania wykorzystują energię elektryczną mają już niewiele czasu na złożenie wniosku oraz staranie się o dodatek elektryczny. Można go złożyć tylko do 1 lutego 2023 roku.

Można otrzymać nawet 1500 zł dodatku

Roczne zużycie energii elektrycznej determinuje wysokość dodatku elektrycznego. W przypadku zużycia nieprzekraczającego 5 MWh w 2021 r., dodatek wynosi 1000 zł, natomiast przy zużyciu powyżej 5 MWh otrzymasz 1500 zł.

Dodatek elektryczny (infografika)

Co powinien zawierać wniosek

Wniosek o dodatek musi zawierać rozliczenie zużycia energii i potwierdzenie wpisu lub zgłoszenia źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Aby starać się te pieniądze, nie zapomnij również o dołączeniu do wniosku rozliczenia z przedsiębiorstwem energetycznym, potwierdzające zużycie energii elektrycznej w 2021 r.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że we wniosku należy poza tym podać też numer konta bankowego i określić organ samorządu, do którego składany jest wniosek. Trzeba również wskazać główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego wnioskodawcy, które zostało zgłoszone lub wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Gospodarstwa posiadające mikroinstalację OZE, której produkcja jest rozliczana zgodnie z ustawą o OZE nie mogą starać się o dodatek. Każdy kto planuje złożyć wniosek o dodatek elektryczny, nie może również korzystać z dodatku węglowego.