TVP postawione do pionu przez KE. Przytyk w social mediach obiegł internet.
Commons Wikimedia, Alina Zienowicz (lic. CC. 3.0)
Autor Kamila Jeziorska - 30 Grudnia 2020

TVP chwaliło się, że wielką inwestycję sfinansowano z polskich pieniędzy. KE szybko sprowadziła ich na ziemię

TVP bardzo mocno stawia na promocję swoich informacji w mediach społecznościowych i jednocześnie wychwala poczynania naszych rządzących. Jak się okazuje, TVP nie wszędzie może wyłączyć możliwość komentowania postów i to właśnie z tej możliwości skorzystała Komisja Europejska. Zdania internautów są podzielone w sprawie, która ze stron miała rację.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co dokładnie stało się między TVP, a KE
  • O jakiej inwestycji mowa
  • Jakie są zdania internautów w tej sprawie

TVP o rządowych inwestycjach

TVP cały czas promuje i zachwala poczynania naszych rządzących. Etykę dziennikarską promowaną przez pracowników TVP podważa się na całym świecie, a media publiczne zostały okrzyknięte państwowymi, a to w państwie demokratycznym brzmi dramatycznie.

TVP nie ustaje także w swoich działaniach w mediach społecznościowych. Możliwość komentowania poszczególnych postów pozostawia pole do krytyki obecnej partii rządzącej, a nawet do jej zachwalania. Jak się okazuje, jeden post opublikowany przez TVP wzbudził szczególne emocje.

"Inwestycja za ponad 1,7 mld zł realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe #wieszwięcej" - napisało TVP na swoim Twitterze. Inwestycja dotyczy dotyczy drążenia tuneli kolejowych, które połączą dworzec Łódź Fabryczna z dworcami: Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to inwestycja bezprecedensowa. Gdyby nie odważne decyzje polityczne, gdyby nie odważny sposób zmontowania tej technologii finansowej, a także rozwiązania wszystkich kwestii technicznych, nie można byłoby tej inwestycji zrealizować - mówił o inwestycji minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński.

Policja odkrywa karty przed Sylwestrem, napięcie rośnie. Wiadomo już, czy będą łapać osoby wracające do domuPolicja odkrywa karty przed Sylwestrem, napięcie rośnie. Wiadomo już, czy będą łapać osoby wracające do domuCzytaj dalej

TVP postawione do pionu

Inwestycja ekscytuje wszystkich, bowiem nawet "Gazeta Wyborcza" pisze, że to właśnie 30 grudnia "wielka tarcza TBM o średnicy ok. 13 m rozpoczęła proces drążenia dwutorowego tunelu średnicowego w Łodzi". Niewątpliwie wydarzenie ma charakter historyczny i stanowi gratkę dla fanów kolei.

Inwestycja wcześniej się nie powiodła, bowiem konsorcjum Energopol Szczecin borykało się z problemami finansowymi. Owe kłopoty spowodowały zastój pracy, a jesienią 2019 r. liderem inwestycji zostało PBDiM.

Tweet

Okazuje się, że wiele emocji wzbudziło finansowanie projektu drążonego przez potężną "Katarzynę". TVP ogłosiło, że inwestycja jest warta 1,7 mld zł i realizują ją Polskie Koleje Państwowe. Na te rewelacje nie pozostała bierna Komisja Europejska.

"Warto dodać brakującą w Państwa materiale informację, że 1,4 mld zł z łącznej sumy 1,7 mld zł to #funduszeUE. Cieszymy się, że inwestycja przyczyni się do rozwoju nie tylko @Miasto_Lodz, ale także całego regionu łódzkiego" - odpowiedziała TVP.

Dyskusja wywołała ogromną wymianę zdań wśród użytkowników Twittera. Okazuje się, że zdania były podzielone w tej sprawie, bowiem część z użytkowników zauważyła, że pieniądze UE pochodzą ze składek członkowskich, natomiast druga strona odpowiedziała, że TVP po prostu szerzy propagandę. Niewątpliwie wszyscy byli zgodni do jednej rzeczy, inwestycję pochodzącą z późnych lat 30-stych udało się w końcu zrealizować.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Sylwester w TVP wyłączony z obostrzeń. Rząd specjalnie zmienił prawo pod swoją telewizję
  2. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  3. Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News