BiznesINFO.pl
TVP postawione do pionu przez KE. Przytyk w social mediach obiegł internet.

Commons Wikimedia, Alina Zienowicz (lic. CC. 3.0)

TVP chwaliło się, że wielką inwestycję sfinansowano z polskich pieniędzy. KE szybko sprowadziła ich na ziemię

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

TVP bardzo mocno stawia na promocję swoich informacji w mediach społecznościowych i jednocześnie wychwala poczynania naszych rządzących. Jak się okazuje, TVP nie wszędzie może wyłączyć możliwość komentowania postów i to właśnie z tej możliwości skorzystał

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co dokładnie stało się między TVP, a KE

  • O jakiej inwestycji mowa

  • Jakie są zdania internautów w tej sprawie

TVP o rządowych inwestycjach

TVP cały czas promuje i zachwala poczynania naszych rządzących. Etykę dziennikarską promowaną przez pracowników TVP podważa się na całym świecie, a media publiczne zostały okrzyknięte państwowymi, a to w państwie demokratycznym brzmi dramatycznie.

TVP nie ustaje także w swoich działaniach w mediach społecznościowych. Możliwość komentowania poszczególnych postów pozostawia pole do krytyki obecnej partii rządzącej, a nawet do jej zachwalania. Jak się okazuje, jeden post opublikowany przez TVP wzbudził szczególne emocje.

"Inwestycja za ponad 1,7 mld zł realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe #wieszwięcej" - napisało TVP na swoim Twitterze. Inwestycja dotyczy dotyczy drążenia tuneli kolejowych, które połączą dworzec Łódź Fabryczna z dworcami: Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to inwestycja bezprecedensowa. Gdyby nie odważne decyzje polityczne, gdyby nie odważny sposób zmontowania tej technologii finansowej, a także rozwiązania wszystkich kwestii technicznych, nie można byłoby tej inwestycji zrealizować - mówił o inwestycji minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński.

TVP postawione do pionu

Inwestycja ekscytuje wszystkich, bowiem nawet "Gazeta Wyborcza" pisze, że to właśnie 30 grudnia "wielka tarcza TBM o średnicy ok. 13 m rozpoczęła proces drążenia dwutorowego tunelu średnicowego w Łodzi". Niewątpliwie wydarzenie ma charakter historyczny i stanowi gratkę dla fanów kolei.

Inwestycja wcześniej się nie powiodła, bowiem konsorcjum Energopol Szczecin borykało się z problemami finansowymi. Owe kłopoty spowodowały zastój pracy, a jesienią 2019 r. liderem inwestycji zostało PBDiM.

Okazuje się, że wiele emocji wzbudziło finansowanie projektu drążonego przez potężną "Katarzynę". TVP ogłosiło, że inwestycja jest warta 1,7 mld zł i realizują ją Polskie Koleje Państwowe. Na te rewelacje nie pozostała bierna Komisja Europejska.

"Warto dodać brakującą w Państwa materiale informację, że 1,4 mld zł z łącznej sumy 1,7 mld zł to #funduszeUE. Cieszymy się, że inwestycja przyczyni się do rozwoju nie tylko @Miasto_Lodz, ale także całego regionu łódzkiego" - odpowiedziała TVP.

Dyskusja wywołała ogromną wymianę zdań wśród użytkowników Twittera. Okazuje się, że zdania były podzielone w tej sprawie, bowiem część z użytkowników zauważyła, że pieniądze UE pochodzą ze składek członkowskich, natomiast druga strona odpowiedziała, że TVP po prostu szerzy propagandę. Niewątpliwie wszyscy byli zgodni do jednej rzeczy, inwestycję pochodzącą z późnych lat 30-stych udało się w końcu zrealizować.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >