TVP wypuszcza nowy program - TVP Dokument
Jakub Kaminski/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 7 Października 2020

TVP rusza z nowym kanałem. Ma przedstawiać obraz współczesnej Polski

TVP wypuszcza kolejny kanał TVP Dokument. Pomysł stworzenia nowego programu wynika z wysokiego zainteresowania widzów pasmami dokumentalnymi. Nowy kanał tematyczny ma powstać w ramach Centrum Kultury i Historii TVP i ma nim kierować Tomasz Piechal.

Nowy kanał TVP

Nowy program TVP Dokument ma charakteryzować się wysoką wrażliwością na losy drugiego człowieka, podaje satkurier.pl. Na kanale mają zostać przedstawione realia współczesnej Polski poprzez autorskie serie dokumentalne. Założeniem emitowanych obrazów ma być przybliżenie widzom różnych światów i perspektyw, zarówno politycznych, historycznych i kulturowych.

Telewizja Polska poinformowała, że programy mają być emitowane na kanale w jakości HD. TVP Dokument dostępny będzie w sieciach kablowych i drogą satelitarną, jednak ma w planach także dystrybucję kanału w ramach naziemnej telewizji satelitarnej.

Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuEkspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

TVP Dokument

TVP zapowiada, że oferta TVP Dokument będzie bardzo zróżnicowana. Oprócz własnych, najbardziej flagowych produkcji dokumentalnych, które będą emitowane od stycznia 2021 roku na TVP Dokument będzie można oglądać „Weekendy z BBC”, produkcje z gatunku factual entertainment, filmy biograficzne, popularno-naukowe, filmy przyrodnicze klasy premium, a także filmy podróżnicze.

- Nieprzypadkowo głównym elementem logotypu TVP Dokument jest symboliczne oko. Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej dedykowany jest odbiorcy, który ma potrzebę poszerzania swoich horyzontów, jest zainteresowany innym człowiekiem, lubi poznawać, odkrywać i weryfikować utarte poglądy - poinformowało TVP.

Kierownictwo nad kanałem TVP Dokument ma przejąć Tomasz Piechal, z wykształcenia antropolog, ekspert ds. Europy Wschodniej, który w tej chwili jest kierownikiem dokumentu TVP.

Lidl wprowadza zupełną nowość w swojej ofercie. Sam skomponujesz ulubioną wersjęLidl wprowadza zupełną nowość w swojej ofercie. Sam skomponujesz ulubioną wersjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News